Արարատի մարզի Բաղրամյան գյուղի դպրոցում սեպտեմբերի 10-ին թունավորված երեխաներից միայն 17-ն այսօր դպրոց չի հաճախել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց դպրոցի տնօրեն Ռուզան Թադեւոսյանը:
«Դպրոցը նորմալ գործում է, երեխաները դասի են եկել, երեկվա թունավորվածներից 17-ն էլ չեն եկել, որովհետեւ ինչպես ծնողները հայտնեցին, իրենց ապահովության համար են տանը մնացել»,- ասաց Ռուզան Թադեւոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ճաշարանն այս պահին չի գործում:
Դպրոցին սնունդ մատակարարող «Սարգսյան Գոհար» անհատ ձեռներեցին պատկանող հեռախոսահամարից էլ մեր թղթակցի հետ զրույցում պնդեցին, թե իրենք որեւէ կապ չունեն սնունդ մատակարարելու հետ:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 10-ին 46 երեխա է տեղափոխվել հիվանդանոց: Նրանցից 38-ը Բաղրամյան գյուղից են: Նախնական տվյալներով՝ դպրոցականները թունավորվել են դպրոցի ճաշարանից գնված նրբերշիկից:

Из детей, отравившихся 10 сентября в селе Баграмян Араратской области Армении, только 17 сегодня не пошли в школу. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщила директор сельской школы Рузан Тадевосян.
«Школа нормально работает. Дети пришли на занятия. Из отравившихся вчера детей 17 не пришли. Как сообщили их родители, дети остались дома в качестве профилактики»,– сказала Рузан Тадевосян, отметив, что буфет школы в настоящее время не работает.
Что касается частного предпринимателя Гоар Саркисян, которая снабжала школу продуктами питания, то по телефонному номеру, зарегистрированному на ее имя, корреспонденту Новости Армении – NEWS.am заявили, что они никак не связаны с поставками пищевых продуктов.
Напомним, что 10 сентября в медицинский центр города Арташат Араратской области Армении были госпитализированы 46 детей с признаками отравления. Из них 38 – жители села Баграмян. По предварительным данным, школьники отравились хот-догами, купленными в буфете школы.