Ուկրաինայի 2016 թվականի բյուջեում կավելանան պաշտպանական արդյունաբերության եւ զինված ուժերին տրամադրվող ծախսերը: Այս մասին «112 Ուկրաինա» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է «Ժողովրդական ճակատ» խմբակցությունից Ռադայի պատգամավոր Անդրեյ Տետերուկը:
«Կարծում եմ, որ մենք ճիշտ ուղղությամբ ենք գնում, որովհետեւ համեմատելով մարտական պատրաստականության այն վիճակը, որն առկա էր ագրեսիայից առաջ եւ հիմա․․․ ուզում եմ ասել, որ այն նկատելիորեն հզորացել է։ Երկրորդ՝ խորհրդարանում հաստատվել է այնպիսի բյուջե, որն ամբողջությամբ բավարարում է այն զինվորականների պահանջները, որոնք դրա կարիքն ունեին», - ասել է նա։
Պատգամավորը հավելել, որ խորհրդարանն անում է ամեն հնարավորը զինվորականների պահանջմունքները բավարարելու համար։

В военном бюджете Украины на 2016 год будут увеличены расходы на оборонную промышленность и вооруженные силы, заявил в эфире телеканала «112 Украина» народный депутат от фракции «Народный фронт» Андрей Тетерук.
«Я считаю, что мы движемся в правильном направлении, потому что сравнивать тот уровень боевой готовности, который существовал на начало агрессии и который есть на сегодня... я хочу сказать, что он значительно усилился. Во-первых, в парламенте был утвержден бюджет, который полностью удовлетворил те заявки военных, в которых они нуждались», — сказал он.