Հոկտեմբերի 30-ին Վիեննայում Սիրիայի թեմայով միջազգային հանդիպմանը կմասնակցեն 13 երկրների պատվիրակություններ: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին չորեքշաբթի հայտնել են Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ից:
«Ուրբաթ ՝ 2015 թ. հոկտեմբերի 30-ին, Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարարը կմասնակցի Վիեննայում Սիրիայի թեմայով բանակցություններին, որին մասնակցելու են Ռուսաստանը, ԱՄՆ –ն, Իրանը,Սաուդյան Արաբիան, Թուրքիան, ՄԱԷ-ն, Կատարը, Հորդանանը, Գերմանիան, Ֆրանսիան, Եգիպտոսն ու Իտալիան: Քննարկվելու են չորս տարի տևող քաղաքացիական պատերազմը դադարեցնելու նպատակով քաղաքական կարգավորման հնարավորությունները»,- պատմել են Foreign Office-ից:

В международной встрече по Сирии в Вене 30 октября примут участие делегации 13 стран. Об этом ТАСС сообщили в среду в МИД Великобритании.
«В пятницу 30 октября 2015 года министр иностранных дел (Великобритании) примет участие в переговорах по Сирии в Вене с участием России, США, Ирана, Саудовской Аравии, Турции, ОАЭ, Катара, Иордании, Германии, Франции, Египта и Италии для обсуждения возможностей политического урегулирования с целью окончания четырехлетней гражданской войны», - рассказали в Foreign Office.