Հորդանանի Արեւմտյան ափին պաղեստինցին իսրայելցի զինծառայողի է դանակահարել եւ սպանվել Իսրայելի բանակի արձակած պատասխան կրակոցներից։ Այս մասին հայտնում է Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայությունը։ Հեւրոն քաղաքում տեղի ունեցած հարձակումը մեկն է գրեթե ամեն օր շարունակվող հարձակումներից, որոնց հետեւանքով մեկ ամսում զոհվել է 10 իսրայելցի, վիրավորվել ավելի քան 80-ը։
«Նահապետների քարանձավի մոտ պաղեստինցին դանակահարել է Իսրայելի բանակի զինծառայողին։ Զորքերը պատասխան կրակ են արձակել եւ սպանել հարձակվողին»,- ասված է հայտարարության մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Հեւրոնի Նահապետների քարանձավը, որտեղ թաղված են հրեաների եւ արաբների նախահայր Աբրահամը, նրա որդի Իսահակը եւ թոռ Հակոբը, պաշտում են ինչպես հրեաները, այնպես էլ մուսուլմանները։ Հեւրոնը վերջերս դարձել է տարածաշրջանում ներկայիս լարվածության ամենաթեժ կետերից մեկը։

Палестинец ранил ножом израильского военного на Западном берегу реки Иордан и был застрелен, сообщила армейская пресс-служба.
Нападение в городе Хевроне продолжило череду практически ежедневных атак, в результате которых за месяц погибли 10 израильтян, более 80 получили ранения.
«Палестинец ударил ножом солдата возле Пещеры патриархов в Хевроне. Войска открыли ответный огонь и застрелили нападавшего», — говорится в сообщении, передает РИА Новости
Хевронскую Пещеру патриархов, где захоронены прародитель евреев и арабов Авраам, его сын Исаак и внук Иаков, почитают как иудеи, но и мусульмане. Сам Хеврон, где несколько сот еврейских поселенцев живут под охраной армии в окружении 150 тысяч палестинцев, стал в последние дни одной из самых «горячих точек» нынешнего обострения.