Երեւանի Վարդանանց փողոցում հոկտեմբերի 25-ին վրաերթի ենթարկված ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարության Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի Աշխատակազմի ղեկավար Մհեր Մկրտումյանը այսօր՝ հոկտեմբերի 29-ին, հիվանդանոցում մահացել է: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Կարեն Սահակյանը:
Բժիշկի խոսքով՝ վրաերթից տուժած Գայանե Մկրտումյանի վիճակը կայուն է, նկատվում է դրական տեղաշարժ:
Մկրտումյանները գանգուղեղային ծանր վնասվածքներ եւ բազմակի ոսկրային կոտրվածքներ են ստացել:
ՀՀ Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ վրաերթի դեպքի առնչությամբ նյութեր են նախապատրաստվում, պարզվում են դեպքի հանգամանքները:
Հիշեցնենք, որ Երեւանում հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 18:30–ին, 35-ամյա Հայկ Գեւորգյանն իր վարած «Օպել» մակնիշի 34 SZ 789 համարանիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել ամուսիններ` 38-ամյա Մհեր եւ 36-ամյա Գայանե Մկրտումյաններին: Վրաերթի ենթարկվածները շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել էին հիվանդանոց:
Դեպքի առնչությամբ նյութեր են նախապատրաստվում, հանգամանքները պարզվում են, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Վարորդի եղբայրը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել էր, որ դեպքը տեղի է ունեցել, երբ տուժածները վազելով հատելիս են եղել փողոցը անթույլատրելի մասից:

YEREVAN. - Mher Mkrtumyan, Head of the Staff at the State Committee on Water Economy in Armenia’s Agriculture Ministry, who was hit in an accident Sunday, died in the hospital today, head doctor of Armenia’s No 1 Heratsi University Hospital Complex Karen Sahakyan told Armenian News – NEWS.am.
According to him, the condition of Gayane Mktumyan, Mkrtumyan’s wife, is stable and positive dynamics has been observed.
Case files are prepared with regard to the accident and the circumstances are being clarified, Armenia’s Investigative Committee press-service representatives told Armenian News – NEWS.am.
Hayk G., 35, while driving a vehicle, on Sunday hit husband and wife Mher, 38, and Gayane, 36, Mkrtumyan in downtown Yerevan.
The driver’s brother told Armenian News – NEWS.am that the couple was crossing the street from a prohibited sector.