Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վրաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում այսօր Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել երկրի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Սերժ Սարգսյանը եւ Իրակլի Ղարիբաշվիլին գոհունակությամբ են արձանագրել, որ ավանդական բարիդրացիության, երկու երկրների բարեկամ ժողովուրդների միջեւ պատմական հենքի վրա խարսխված միջպետական շփումները, այդ թվում` Հայաստանի եւ Վրաստանի կառավարությունների արդյունավետ փոխգործակցությունը լուրջ նախադրյալներ են ստեղծում գործընկերության նորանոր ուղղություններ նախանշելու համար:
Զրուցակիցները երկուստեք կարեւորել են տարածաշրջանային նշանակության ենթակառուցվածքային, այդ թվում` էներգետիկ ծրագրերի իրականացումը, որոնք, նրանց համոզմամբ, զգալիորեն կխթանեն Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ տնտեսական կապերի ամրապնդումը, կնպաստեն առեւտրաշրջանառության ծավալների աճին:
Անդրադառնալով ինտեգրացիոն գործընթացներին երկու երկրների մասնակցությանը` ՀՀ նախագահը եւ Վրաստանի վարչապետը մատնանշել են դրանց փոխլրացնող բնույթը եւ ենթակառուցվածքային ծրագրերի փոխկապակցման կարեւորությունը:

В рамках рабочего визита в Грузию президент Армении Серж Саргсян 30 октября встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Саргсян и Гарибашвили с удовлетворением констатировали, что межгосударственные  контакты, основанные на исторической  почве братских отношений  народов двух стран, создают серьезные предпосылки  для  создания новых  направлений  партнерства Армении и Грузии.
Собеседники подчеркнули важность реализации  программ развития инфраструктур регионального значения, в том числе  энергетических программ, которые, по их убеждению, значительно  будут стимулировать  укрепление  экономических связей между Арменией и Грузией, способствовать  росту  объемов  торгового оборота.
Касаясь интеграционных процессов с участием двух стран,  президент Армении и премьер Грузии указали на  их взаимодополняемый характер и важность  взаимной связи инфраструктурных проектов.