Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վրաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում այսօր Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել երկրի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Սերժ Սարգսյանը եւ Իրակլի Ղարիբաշվիլին գոհունակությամբ են արձանագրել, որ ավանդական բարիդրացիության, երկու երկրների բարեկամ ժողովուրդների միջեւ պատմական հենքի վրա խարսխված միջպետական շփումները, այդ թվում` Հայաստանի եւ Վրաստանի կառավարությունների արդյունավետ փոխգործակցությունը լուրջ նախադրյալներ են ստեղծում գործընկերության նորանոր ուղղություններ նախանշելու համար:
Զրուցակիցները երկուստեք կարեւորել են տարածաշրջանային նշանակության ենթակառուցվածքային, այդ թվում` էներգետիկ ծրագրերի իրականացումը, որոնք, նրանց համոզմամբ, զգալիորեն կխթանեն Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ տնտեսական կապերի ամրապնդումը, կնպաստեն առեւտրաշրջանառության ծավալների աճին:
Անդրադառնալով ինտեգրացիոն գործընթացներին երկու երկրների մասնակցությանը` ՀՀ նախագահը եւ Վրաստանի վարչապետը մատնանշել են դրանց փոխլրացնող բնույթը եւ ենթակառուցվածքային ծրագրերի փոխկապակցման կարեւորությունը:

President of Armenia Serzh Sargsyan had a meeting today with Georgian PM Irakli Garibashvili as part of his working visit to Tbilisi.
Sargsyan and Garibashvili noted with satisfaction that the interstate communication based on the historic past of the two friendly nations, including the effective cooperation between the Armenian and Georgian governments, creates serious preconditions for identifying new dimensions of partnership.
The interlocutors attached importance to the implementation of projects related to regional infrastructures, including energy, which according to their conviction, will significantly foster the enhancement of economic ties between Armenia and Georgia, contributing to the growth of the volumes of turnover.
Referring to the participation of the two countries in integration processes, Armenian President and Georgian PM pointed out to their complementary nature and significance of infrastructure interconnection projects.