Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների կապակցությամբ Ավստրիայի իշխանությունները որոշել են խստացնել Սիրիայի հարցով բանակցությունների անվտանգության միջոցառումները, որոնք ընթանում են Վիեննայում, փոխանցում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Reuters-ը։
«Բանակցությունները կկայանան՝ անկախ այդ սարսափելի դեպքերից։ Լրացուցիչ անվտանգության միջոցառումներ են սահմանվել»,- ասել է Ավստրիայի արտգործնախարար Սեբաստիան Քուրցը։
Նրա խոսքով՝ Փարիզի ահաբեկչություններն իրենց ազդեցությունը կունենան բանակցությունների վրա, բայց դրանց անցկացումը հարցականի տակ չէ։

В связи с терактами, произошедшими в Париже в ночь с 13 на 14 ноября, власти Австрии приняли решение об усилении мер по обеспечению безопасности переговоров по Сирии, которые проводятся в Вене, передает Gazeta со ссылкой на Reuters.
«Переговоры состоятся, несмотря на эти ужасные события. Введены дополнительные меры безопасности», — сообщил министр иностранных дел Австрии Себастьян Курц.
По его словам, теракт в Париже окажет влияние на планируемые переговоры, но само их проведение не стоит под вопросом.