Շվեդիայի քաղաքացի Օսամա Քրայեմը, որին կասկածում են Բրյուսելի ահաբեկչություններում, եղել է Շվեդիայում միգրանտների հաջող ինտեգրման մասին ֆիլմի հերոսը:
Քրայեմն ու նրա ընտանիքը «Առանց սահմանների՝ ֆիլմ սպորտի ու ինտեգրման մասին» վավերագրական ֆիլմի գլխավոր հերոսներն էին: Ֆիլմը նկարահանվել էր 2005-ին: Այդ ժամանակ ընտանիքը ապրում էր շվեդական Մալմա քաղաքում, Օսամա Քրայեմն այդ ժամանակ 11 տարեկան էր:
Ֆիլմը պատմում է այն մասին, թե ինչպես է սպորտն օգնում միգրանտներին ինտեգրվել եվրոպական հասարակությանը: Օսամա Քրայեմն այդ ժամանակ խաղում էր քաղաքի ֆուտբոլի թիմում:
Թերթը գրում է, որ հայրը նույնիսկ ընտանիքին միգրանտներով բնակեցված թաղամասից այնպիսի թաղամաս էր տեղափոխել, որտեղ բնակչությունն էթնիկ տեսակետից ավելի բազմազան էր:
Մինչ այդ Բելգիայի դատախազությունը հաստատել էր Շվեդիայի քաղաքացի Օսամա Քրայեմի ձերբակալությունը: Քննությունը պարզում է՝ արդյոք Քրայեմն այն մարդն է, որը գնել էր պայուսակներ, որոնք հետագայում օգտագործվել են Բրյուսելի օդանավակայանում ահաբեկչական պայթյուններ իրականացնելու համար: Բրյուսելի առևտրի կենտրոնում տեսախցիկը ֆիքսել էր, թե ինչպես է Քրայեմը պայուսակներ գնում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Подозреваемый в брюссельских терактах гражданин Швеции Осама Крайем был героем фильма об успешной интеграции мигрантов в Швеции.
Крайем и его семья стали ключевыми персонажами документального фильма «Без границ – фильм о спорте и интеграции», снятого в 2005 году. В тот момент семья жила в шведском городе Мальме, Осаме Крайему было тогда 11 лет.
Лента повествует о том, как спорт помогает мигрантам интегрироваться в европейское общество. Осама Крайем в тот период играл в городской команде по футболу.
Газета Telegraph отмечает, что отец даже перевез семью из района проживания мигрантов в квартал с более этнически разнообразным населением.
Ранее прокуратура Бельгии подтвердила задержание гражданина Швеции Осама Крайема. Следствие устанавливает, является ли Крайем человеком, который приобретал сумки, позже использовавшиеся при совершении взрывов в брюссельском аэропорту. Крайем попал на видеозапись в торговом центре Брюсселя, где приобретал сумки, передает РИА Новости.