Նիգերի հարավ-արեւելքում «Բոկո Հարամի» ահաբեկիչները մի քանի զինծառայողների են սպանել եւ զենք-զինամթերք հափշտակել, հաղորդում է Reuters-ը:
Ուժային կառույցների աղբյուրները հայտնել են, որ հարձակումը տեղի է ունեցել նախարարական մակարդակով պատվիրակության այցելության պահին: Փոխհրաձգության հետեւանքով 7 ոստիկան է մահացել, եւս 12-ը՝ վիրավորվել: Նախարչարներից ոչ ոք չի տուժել:
Միջադեպը տեղի է ունեցել այն շրջանում, որտեղ ընդունում են իսլամիստական խմբավորումների գործողությունների պատճառով իրենց տները լքած փախստականներին:
Հունիսի սկզբին հայտնի է դարձել, որ Չադը 2 հազար զինծառայող է ուղարկել հարեւան Նիգեր՝ «Բոկո Հարամի» գրոհայինների դեմ պայքարելու համար:

На юго-востоке Нигера террористы «Боко Харам» убили нескольких военнослужащих в казармах и похитили вооружение, передает Gazeta со ссылкой на Reuters.
Источники в силовых структурах сообщили, что нападение произошло в момент посещения делегации министерского уровня. В результате перестрелки с боевиками погибли семь жандармов, 12 получили ранения. Никто из министров не пострадал.
Инцидент произошел в регионе, который принимает беженцев и людей, которые были вынуждены покинуть дома из-за действий исламистских группировок.
В начале июня стало известно, что Чад направил в соседний Нигер 2 тыс. военных для атаки на боевиков «Боко Харам».