Ռուսաստանի ու ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի ու Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կկայանա, երբ այն հարմար լինի կողմերին , հայտնել է ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
Պուտինն ու Թրամփը հեռախոսազրույց են ունեցել ԱՄՆ ընտրություններից հետո։ «Նրանք հաճելի զրույց են ունեցել ու ընդհանուր ուրվագծերով քննարկել մեր հարաբերությունների առանցքային խնդիրներին ու իհարկե նաեւ միջազգային խնդիրները։ Նրանք պայմանավորվել են շարունակել շփումները»,- ասել է Լավրովը The National Interest ամսագրին տված հարցազրույցում։
Լավրովը նշել է, որ Պուտինն ու Թրամփը եւս մեկ հեռախոսազրույց են ունեցել Թրամփի պաշտոնակալությունից հետո։ «Նրանք նաեւ պայմանավորվել են, որ ես ու պարոն Ռեքս Թիլերսոնը ավելի մանրակրկիտ կքննարկենք օրակարգային հարցերը ու նախագահների հանդիպման նախապատրաստումը, որը կկայանա, երբ երկու երկրներին ու դրանց առաջնորդներին հարմար կլինի»,- ասել է Լավրովը։

The meeting of the Russian and US presidents Vladimir Putin and Donald Trump will take place, when it works best for them, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said, reports RIA Novosti.
Trump and Putin had a telephone conversation after the US elections. "They had a nice conversation and discussed the key issues of international relations. They agreed to continue their contacts, "Lavrov said in an interview with The National Interest.
According to Lavrov, that Putin and Trump had one more telephone conversation, after Trump had assumed the office. "They also agreed, that Mr. Tillerson and I in detail will discuss the points on the agenda and the preparation of the meeting, which will take place when it will work best for the leaders of the two countries," he said.