Ստամբուլահայ սկանդալային նկարիչուհի Քարոլին Ֆիշեքչին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ ապրիլի 24–ին հայերին ուղղված ուղերձի հետ կապված հեգնական գրառում է կատարել Twitter–ում։
«Սրանից հետո ինձ Հայաստան վռնդողներին, հայ լինելու համար վիրավորողներին Էրդողանի ուղերձն եմ ցույց տալու»,–գրել է Քարոլին Ֆիշեքչին՝ մեջբերելով Էրդողանի հետեւյալ արտահայտությունը. «Թույլ չենք տալու, որ մեր գեթ մեկ հայ քաղաքացու որպես օտար վերաբերվեն, թույլ չենք տալու, որ մեր գեթ մեկ հայ քաղաքացի իրեն երկրորդ կարգի քաղաքացի զգա»։
Նշենք, որ Թուրքիայի նախագահը ապրիլի 24–ին Թուրքիայի հայերին ուղղված հայտարարությամբ է հանդես եկել, որում ընդամենը ցավակցություն է հայտնել Առաջին համաշխարհային պատերազմի ժամանակ սպանված հայերի ժառանգներին։

Армянская художницаиз Стамбула Каролин Фишекчи высмеяла послание президента Турции Реджепа Эрдогана в связи с 102-ой годовщиной Геноцида армян.
«После этого, тем, кто гонят меня в Армению, оскорбляют за то, что я армянка, я буду показывать послание Эрдогана», - написала она в своем микроблоге Twitter, процитировав следующие слова Эрдогана: «Мы не позволим, чтобы даже к одному нашему гражданину армянского происхождения относились как чужаку, чтобы он чувствовал себя человеком второго сорта».
Отметим, что в своем послании к армянам Турции 24 апреля президент Турции всего лишь выразил соболезнования потомкам армян, убитых во время Первой мировой войны.