Դումայի պատգամավոր Վլադիմիր Ժիրինովսկին իր արտաամուսնական կապից ծնված որդուն՝ Օլեգին հասարակությանը ներկայացրել է մեկ անգամ, երբ նա 1995 թվականին, երբ Օլեգը 9 տարեկան էր։ Նախօրիեն քաղաքական գործիչը հայտարարել է 31-ամյա Օլեգ Էյդելշտեյնի մասին, հաղորում  է Telegram-канал Super-ը։ Երիտասարդը կրում է պապիկի՝ Վոլֆ Էյդելշտեյնի ազգանունը, չնայած Հյուսիսային Օսիայում, որտեղ նա մեծացել է, բոլորը նրան ճանաչում են մոր ազգանունով՝ Գազդարով։
Օլեգ Էյդելշտեյնը ղեկավարում է պատգամավորների ցուցակը, որոնք առաջադրվել են տեղի խորհրդարան՝ ՌԼԴԿ-ի Հյուսիսային Օսիայի տարածաշրջանային ստորաբաժանման կողմից։ Օգոստոսի 17-ին հանրապետություն իր այցի ժամանակ դիմելով տեղի բնակիչներին՝ Ժիրինովսկին կոչ է արել քվերակել ՌԼԴԿ-ի օգտին՝ ընդգծելով, որ «Օլեգը կուսակցության բոլոր առաջնորդներից միակն ,է որը հարազատ է դարձել հանրապետությանը»։
«Պետք է աջակցել ՌԼԴԿ-ի ցուցակին, որը գլխավորում է Օլեգ Վլադիմիրովիչ Էյդելշտեյնը։ Դուք, հավանաբար, գիտեք, որ նա ինձ հետ կապ ունի՝ նա իմ որդին է»,-խոստովանել է Ժիրինովսկին։

Лидер ЛДПР Владимир Жириновский не показывал своего внебрачного сына Олега публике — за исключением одного раза, когда он привёл девятилетнего мальчика на один из региональных телеканалов в 1995 году. Накануне политик впервые громко заявил о своём внебрачном сыне — 31-летнем Олеге Эйдельштейне, — сообщает Telegram-канал Super. Молодой человек носит фамилию своего деда — Вольфа Эйдельштейна, хотя в Северной Осетии, где он вырос, многие знают его по фамилии матери — Газдаров.
Олег Эйдельштейн возглавляет список депутатов, выдвинутых в местный парламент от Северо-Осетинского регионального отделения ЛДПР. Во время своего визита в республику, Жириновский обратился к жителям региона с призывом голосовать за ЛДПР, отметив, что Олег — «единственный из всех лидеров партий, который породнился с республикой».
«Надо поддержать список ЛДПР, во главе которого находится Олег Владимирович Эйдельштейн. Вы, наверное, знаете, что он имеет ко мне отношение — мой сын», — признался Жириновский.
Жириновский познакомился с мамой Олега Жанной Газдаровой на Кубе, однако после их романа семейной жизни не последовало.
Олег Эйдельштейн к 31 году обзавёлся приличным опытом в ведении бизнеса. В разное время он числился совладельцем множества компаний.
В 2011-м Олег женился у себя на родине, в Северной Осетии, но его знаменитый отец так и не приехал на торжество, однако спонсировал громкую свадьбу.