Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդին սպասվում է փորձություն, ինչպիսին նա երբեք չի տեսել։ Այս մասին Twitter իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը ակնհայտ խելագար է, որն իր ազգին սովամահ է անում և սպանում։ Նրան այնպիսի փորձություն է սպասվում, ինչպիսին նա երբեք չի տեսել»,-գրել է նա։
Ավելի վաղ Կիմ Չեն Ընը խոստացել էր պատերազմով սանձել «խելքը կորցրած ծեր հիմարին»։ Իսկ Հյուսիսային Կորեայի արտգործնախարարը Խաղաղ օվկիանոսում ջրածնային ռումբի փորձարկման հնարավորության մասին էր հայտարարել։

Лидеру Северной Кореи предстоит испытание, с каким он никогда не сталкивался. Об этом президент США Дональд Трамп написал в своем микроблоге Twitter.
«Лидеру Северной Кореи Ким Чен Ыну, который очевидно сумасшедший, морящий голодом и убивающий свой народ,  предстоит испытание, с каким он никогда не сталкивался», - написал Трамп.
Ранее, Ким Чен Ын пообещал укротить «выжившего из ума старого дурака» посредством  огня. А глава МИД Северной Кореи заявил о возможности проведения испытания водородной бомбы в Тихом океане.