ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հետախուզական վարչության (ԿՀՎ) նախկին տնօրեն Ջոն Բրենանը սպառնում է դատի տալ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որպեսզի նա չկարողանա իրեն քննադատող պաշտոնյաներին զրկել գաղտնի փաստաթղթերին մուտք ունենալուց, փոխանցում է «Ամերիկայի ձայնը»:
«Եթե իմ մուտքը եւ իմ հեղինակությունը, որը նրանք այժմ փորձում են տրորել կեղտի մեջ, այն գինն է, որ մենք պետք է վճարենք Դոնալդ Թրամփի կողմից այլ մարդկանց, իմ նկատմամբ նման գործողությունները կանխելու համար, ապա սա փոքր գին է», - ասել է Բրենանը:
«Ես անձամբ ուժիս ներածին անելու եմ ամեն ինչ՝ ապագայում այսպիսի չարաշահումները կանխելու համար, եւ եթե դա դատական հայց է նշանակում, ապա ես կգնամ դրան»,- հավելել է նա:

Бывший директор ЦРУ Джон Бреннан грозит подать в суд на президента США Дональда Трампа, чтобы он не мог лишать критикующих его чиновников допуска к секретным документам, передает «Голос Америки».
«Если мой допуск и моя репутация, которую сейчас пытаются втоптать в грязь, – это та цена, которую нам нужно заплатить, чтобы не допустить подобных действий Дональда Трампа в отношении других людей, в отношении меня, то это маленькая цена», – заявил Бреннан.
«Я лично сделаю все, что в моих силах, чтобы попытаться предотвратить подобные злоупотребления в будущем, и если это означает судебный иск, то я на это пойду», – добавил он.