ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հետախուզական վարչության (ԿՀՎ) նախկին տնօրեն Ջոն Բրենանը սպառնում է դատի տալ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որպեսզի նա չկարողանա իրեն քննադատող պաշտոնյաներին զրկել գաղտնի փաստաթղթերին մուտք ունենալուց, փոխանցում է «Ամերիկայի ձայնը»:
«Եթե իմ մուտքը եւ իմ հեղինակությունը, որը նրանք այժմ փորձում են տրորել կեղտի մեջ, այն գինն է, որ մենք պետք է վճարենք Դոնալդ Թրամփի կողմից այլ մարդկանց, իմ նկատմամբ նման գործողությունները կանխելու համար, ապա սա փոքր գին է», - ասել է Բրենանը:
«Ես անձամբ ուժիս ներածին անելու եմ ամեն ինչ՝ ապագայում այսպիսի չարաշահումները կանխելու համար, եւ եթե դա դատական հայց է նշանակում, ապա ես կգնամ դրան»,- հավելել է նա:

Former CIA Director John Brennan is threatening to sue President Donald Trump to stop him from stripping security clearances from other officials who criticize him, VOA reported.
"If my clearances -- and my reputation, as I'm being pulled through the mud now -- if that's the price we're going to pay to prevent Donald Trump from doing this against other people, to me, it's a small price to pay," Brennan told NBC television's Meet the Press Sunday.
"I am going to do whatever I can personally to try to prevent these abuses in the future and if it means going to court, I will do that," he added.