Դեկտեմբերի 6-ին Միլանում Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցներն անդրադարձան ԵԱՀԿ 25-րդ նախարարական համաժողովի օրակարգին, ԵԱՀԿ շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, մտքեր փոխանակեցին կազմակերպության առջեւ ծառացած խնդիրների եւ դրանց լուծման ուղիների շուրջ։
Անդրադարձ կատարվեց ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ օրենքի գերակայության շրջանակներում Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին։ Երկուստեք կարեւորվեց «Հայաստանի հետ համագործակցության ծրագրի» շարունակականությունը:
Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Թոմաս Գրեմինգերը մտքեր փոխանակեցին Հայաստանում տեղի ունեցող ներքաղաքական զարգացումների շուրջ: Արտգործնախարարի պաշտոնակատարը վերահաստատեց Հայաստանի կառավարության հանձնառությունն ապահովելու ազատ, արդար ընտրությունների անցկացումը։
Զրուցակիցներն անդարդարձան Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ կարգավորման գործընթացում տեղի ունեցած վերջին զարգացումներին, նախօրեին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ ունեցած հանդիպմանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների ու ԵԱՀԿ համանախագահ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների համատեղ հնգակողմ հայտարարությանը:

Armenia's Acting FM Zohrab Mnatsakanyan met with OSCE Secretary General Thomas Greminger in Milan on December 6, the press service of the MFA Armenia reported.
The interlocutors referred to the agenda of the 25th Ministerial Conference of the OSCE, issues related to the cooperation in the sidelines of the OSCE, exchanged views on problems facing the organization and ways to solve them.
The sides also spoke about the reforms in Armenia in the direction of protection of human rights, rule of law. The sides mutually highlighted the continuation of the “Armenia Cooperation Programme”.
Zohrb Mnatsakanyan and Thomas Greminger exchanged views on domestic political developments in Armenia. The acting FM reaffirmed the commitment of the Government of Armenia to ensure free and fair elections.
The interlocutors referred to the recent developments over Nagorno Karabakh conflict settlement, Zohrab Mnatsakanyan’s meeting with the OSCE Minsk Group Co-chairs and the foreign minister of Azerbaijan a day before, as well as the five-sided statement issued by the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan, and the delegations of the OSCE Co-chair countries.