Մարտի 25-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ) նախագահ Իվոն Չուին: Այս մասին NEWS.am-ը Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից։
Ողջունելով հյուրին՝ Տիգրան Ավինյանը նշել, որ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների 23-րդ համաշխարհային համաժողովը (WCIT 2019) Հայաստանի համար տարվա կարևորագույն միջոցառումներից է և կազմակերպվելու է ամենաբարձր մակարդակով:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Իվոն Չուն ասել է, որ տպավորված է Հայաստանի տեխնոլոգիական ներուժով և կարծիք հայտնել, որ երկիրը կարող է տարածաշրջանային տեխնոլոգիական հանգույց դառնալ: Նա հավելել է, որ մեծ հետաքրքրություն կա Հայաստանում հոկտեմբերին անցկացվելիք Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաժողովի նկատմամբ և բոլոր նախադրյալները կան, որպեսզի այն լավագույններից մեկը լինի:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է Հայաստանի ներդրումային և գործարար միջավայրին՝ ներկայացնելով նաև Հայաստանում գործունեություն ծավալող ընկերությունների մրցակցային առավելությունները: Նա ընդգծել է, որ WCIT 2019 հիանալի հնարավորություն է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների դաշինքի 82 անդամ-երկրների գործարարների համար ավելի լավ ուսումնասիրելու Հայաստանը, բացահայտելու ներդրումային հնարավորությունները, ինչպես նաև շահավետ փոխգործակցություն հաստատելու հայաստանյան ընկերությունների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Տիգրան Ավինյանը փոխանցել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների 23-րդ համաշխարհային համաժողովին մասնակցելու հրավերները՝ ուղղված Acer ընկերության հիմնադիր Սթեն Շիին և ՏՏԾՀԴ նախագահ Իվոն Չուին:

On 25 March, Deputy Prime Minister Tigran Avinyan received chairwoman for the World Information Technology and Services Alliance (WITSA) Yvonne Chiu, reports the office of Tigran Avinyan, according to NEWS.am.
Greeting the guest, Tigran Avinyan stated that the 23rd World Congress on Information Technologies (WCIT 2019) is one of the major events of the year for Armenia and will be organized at the highest level.
Expressing gratitude for the reception, Chiu said that she is impressed with Armenia’s technological potential and expressed the view that the country can become a technological hub in the region. She added that there is great interest in the World Congress on Information Technology to be held in Armenia in October.
Deputy Prime Minister Tigran Avinyan touched upon the business and investment climates in Armenia and presented the competitive advantages of IT companies operating in the country. He emphasized that WCIT 2019 serves as a wonderful opportunity for the businessmen of the 82-member states of the WITSA to explore Armenia more, identify opportunities for investments and establish beneficial partnerships with Armenia’s companies.
During the meeting, Avinyan transmitted the invitations of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan to founder of Acer Stan Shi and President of the WITSA Ivan Chu to participate in WCIT 2019.