Ժողովրդավարության մասին խոսելիս անհեթեթ կլիներ կասկածի տակ դնել քննադատությամբ զբաղվելու որեւէ մեկի իրավունքը: Մարտի 27-ին ԱԺ-ում ելույթ ունենալով Կառավարության 2018 թվականի գործունեության հաշվետվությամբ՝ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա հավաստիացմամբ՝ քննդատելու իրավունքը քննարկման ենթակա չէ: «Մեր երկրում, սկզբունքորեն, պետք է փոխվի բանավեճերի որակը: Մեր երկրում 23 տարի հեղափոխություն է տեղի ունեցել, իշխանափոխության սպասում կար, եւ այս ամենը նախորդ իշխանության ոչ լեգիտիմ բնույթի պատճառով»,- հավելեց Փաշինյանը:

Говоря о демократии, было бы абсурдом ставить под сомнение право кого-либо заниматься критикой. Об этом, выступая с отчетом о деятельности Правительства в 2018 году, заявил в Национальном Собрании 27 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его заверению, право на критику не подлежит обсуждению. «Качество дискуссий в нашей стране, в принципе, должно измениться. В нашей стране в течение 23 лет происходила революция, было ожидание смены власти, и все из-за нелегитимного характера предыдущей власти», - добавил Пашинян.