Անցյալ տարվա մայիս-դեկտեմբերին Հայաստանում 37 հազար աշխատատեղ է ստեղծվել: Մարտի 27-ին Ազգային ժողովում, ներկայացնելով  կառավարության 2018 թ. գործունեության մասին զեկույցն, այս մասին ասաց  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի հարցին:
Ընդ որում վարչապետը չբացառեց, որ այդ աշխատատեղերի մի մասը կարող էր պարզապես ստվերում լինել, սակայն «թավշյա հեղափոխությունից» հետո աշխատակիցներին սկսել են գրանցել:
Վարչապետը, սակայն դժվարացավ նշել, թե որ ոլորտում են աշխատատեղեր ստեղծվել եւ ինչ քանակով: Սակայն հավաստաիացրեց, որ Հայաստանում ստեղծվել եւ դեռ նախատեսվում է նոր աշխատատեղեր ստեղծել:
«Այս փուլում կլինեն ինչպես նոր, այնպես էլ փակվող աշխատատեղեր, քանի որ սա տնտեսական փոխակերպման փուլերից մեկն է», - ասաց Փաշինյանը:
Միեւնույն ժամանակ, նա ընդգծեց, որ փակվող եւ ստեղծվող աշխատատեղերի միջեւ հավասարակշռությունը կպահպանվի, քանի որ ամբողջ տրամաբանությունն ու իրենց քաղաքականության էությունը նրանում է, որ հնարավորինս շատ նոր աշխատատեղեր բացվեն եւ ստեղծվեն:

В мае-декабре прошлого года в Армении было создано 37 тысяч новых рабочих мест. Об этом в рамках обсуждения отчета о деятельности Правительства в 2018 году заявил в Национальном Собрании 27 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян, отвечая на вопросы депутата от партии «Процветающая Армения» Микаела Мелкумяна.
При этом премьер не исключил, что некоторые из этих рабочих мест могли просто находиться в тени, но после «бархатной» революции сотрудников стали регистрировать.
Глава правительства, правда, затруднился отметить, в какой сфере были созданы эти рабочие места, и в каком количестве. Однако премьер-министр заверил, что в Армении было создано и еще планируется создать немало новых рабочих мест.
«На этом этапе будут как новые, так и закрывающиеся рабочие места, поскольку это один из этапов экономической трансформации», - сообщил Пашинян.
Вместе с тем, он подчеркнул, что баланс между закрывающимися и создаваемыми рабочими местами будет сохранен, поскольку вся логика и суть их политики заключается в том, чтобы открыть и создать как можно больше новых рабочих мест.