Սահմանադրական դատարանի դատավորի 3 թեկնածուին նայելուց հետո իմ կշռադատմամբ որոշել եմ առաջադրել Գոռ Հովհաննիսյանին: Այս մասին այսօր՝  «Օրբելի» վերլուծական-հետազոտական կենտրոնի բացման արարողությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
«Մենք նախ առաջարկել ենք մեխանիզմ, որպեսզի սա լինի թափանցիկ, երկրորդ՝ ես նայել եմ թեկնածուներին, ովքեր առաջադրվել են, և 3 թեկնածուներին նայելուց հետո իմ կշռադատմամբ որոշել եմ առաջադրել Գոռ Հովհաննիսյանին»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ մարտի 21-ին նախագահ Արմեն Սարգսյանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել էր Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը:

I weighed out the three candidates for judge of the Constitutional Court and decided to nominate Gor Hovhannisyan. This is what President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian declared during a conversation with journalists following the opening of the Orbeli Analytical-Research Center today.
“First, we proposed a mechanism for transparency. Next, I weighed out the 3 candidates and decided to nominate Gor Hovhannisyan,” he stated.
On 21 March, President Armen Sarkissian nominated Gor Hovhannisyan for the vacant position of judge of the Constitutional Court.