ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման մեկնաբանել է Շրի Լանկայում Զատկի կիրակի տեղի ունեցած պայթյունների շարքը, որի հետեւանքով զոհվել է 290 մարդ, իսկ գրեթե 500-ը տուժել է: Նա այս մասին գրել է իր թվիթերյան էջում, փոխանցում է Gazeta-ն:
«Շրի Լանկայում հարձակումները… հարձակում է մարդկության վրա»,- հայտարարել է Օբաման:
ԱՄՆ նախկին նախագահը նաեւ նշել է, որ երկիրն աջակցում է Շրի Լանկայի ժողովրդին:
«Սիրո, փրկության եւ վերակենդանացմանը նվիրված օրը մենք աղոթում ենք զոհերի համար եւ կանգնած ենք Շրի Լանկայի ժողովրդի կողքին»,- եզրափակել է Օբաման:
Շրի Լանկայում պայթյունների շարքը տեղի է ունեցել Զատկի կիրակի, առաջին վեցը պայթյունը երեք տաճարներում՝ Կոլոմբոյի, Նեգոմբոյի եւ Բատիկալոայի եւ երեք հյուրանոցներում, 7-րդը՝ կղզու արեւմուտքում, 8-րդը՝ Կոլոմբոյի մեձքաղաքային բնակելի համալիրում: Ներկայումս ոստիկանները ահաբեկչություններին մասնակցության կասկածանքով ձերբակալել են ավելի քան 20 մարդու:

Former US President Barack Obama commented on the terrorists attacks on Easter Sunday in Sri Lanka, leaving 290 people killed and about 500 injured.
According to him, the attacks on tourists and Easter worshippers in Sri Lanka are an attack on humanity.
The series of blasts in Sri Lanka occurred on Easter Sunday. The first six took place at three churches in capital city Colombo as well as in Negombo and Batticaloa towns and at three hotels, while the next two explosions occurred in Dehiwala and Dematagoda—two suburbs of Colombo.
Also, an improvised explosive device was discovered in close proximity to the Bandaranaike International Airport.