«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Երեկ վարչապետի հրամանով աշխատանքից ազատվել են նրա երեք խորհրդականները՝ գլխավոր խորհրդականներ Արսեն Գասպարյանը և Արամ Ղարիբյանը, Մհեր Սահակյանը։ Արամ Ղարիբյանը հին իշխանությունների ներկայացուցիչ է՝ նախկինում ֆինանսների և էկոնոմիկայի փոխնախարար է եղել, ապա ՀՀ վարչապետի և նախագահի խորհրդական՝ 2008-2018 թթ․, 2018-ին նշանակվել է Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական։ Իսկ Արսեն Գասպարյանն էլ մինչև 1999-ը աշխատել է ՀՀ ԱԳՆ-ում, ապա մեկնել Ռուսաստան, հետո՝ ԱՄՆ և Հայաստան է վերադարձել 2018-ին՝ հեղափոխությունից հետո։
Գրչի մեկ հարվածով նրանց աշխատանքից ազատելու փաստը ոմանց տարակուսանքի տեղիք է տվել։ Մեզ հաջողվեց պարզել, որ Արսեն Գասպարյանին հեռացնելու պատճառը ներդրողների նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքն է։ Կառավարությունում կասկածներ ունեն, որ նրա պահվածքի պատճառով որոշ ներդրողներ հեռացել են Հայաստանից»:

Вчера решением премьер-министра Армении главные советники главы Правительства Арсен Гаспарян, Арам Гарибян, как и Мгер Саакян освобождены с занимаемых должностей. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Арам Гарибян - представитель старых властей, ранее он был замминистра финансов и экономики, а потом - советником премьера и президента Армении (2008-2018 гг.). Советником Пашиняна он стал в 2018 году. Арсен Гаспарян до 1999 года работал в МИД Армении, затем жил в России и США. Он вернулся на родину в прошлом году, после революции. Это решение вызвало недоразумение некоторых людей. Как нам удалось выяснить, причиной увольнения Гаспаряна стало его ненадлежащее отношение к инвесторам. В кабмине подозревают, что из-за недостойного поведения уже экс-советника премьера некоторые инвесторы покинули Армению», - отмечает издание.