«Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը «Ժառանգության» հետ նոր քաղաքական դաշիք ձեւավորելու հարց չի քննարկել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Նոր ժամանակներ» կուսակցության առաջնորդ Արամ Կարապետյանը` մեկնաբանելով մամուլի հրապարակումները:
«Ես Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ նման հարց քննարկելու նպատակով չեմ հանդիպել, որեւէ մեկի հետ որեւէ միություն կազմելու հարց չեմ քննարկել»,-հավաստիացրեց Կարապետյանը:
Նա նաեւ հավելեց, որ վերջին մի քանի օրերին ընդդիմադիր մի շարք քաղաքական ուժեր դիմել են իրեն`ընդդիմադիր քաղաքական միավորում ձեւավորելու շուրջ քննարկումներ սկսելու համար: «Սակայն այդ մարդկանց մեջ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չկա»,-վստահեցրեց Կարապետյանը:
ՆԺԿ ղեկավարը չբացառեց, որ ապագայում հնարավոր է ՆԺԿ-ն որեւէ քաղաքական ուժի հետ դաշինք կազմի: «Սակայն այժմ մենք նման քաղաքական ուժ ձեւավորելու խնդիրը չենք քննարկում, քանի որ ներկայումս նման ռեսուրս չկա: Երբ լինեն արտահերթ ընտրություններ, մենք այդ ժամանակ նման խնդիր կքննարկենք»,-վստահեցրեց Կարապետյանը:
Նշենք, որ ըստ մամուլի հրապարակումների, երկու օր առաջ, ուշ երեկոյան, ուշագրավ հանդիպում է տեղի ունեցել «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ «Նոր ժամանակներ» կուսակցության առաջնորդ Արամ Կարապետյանի միջեւ: Հանդիպման նպատակն է եղել միասնաբար քաղաքական նոր միավորում ստեղծելու հնարավորության քննարկումը: Նոր ընդդիմադիր միավորման նպատակը 2012 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից առաջ Հայ ազգային կոնգրեսի օրինակով նոր ընդդիմադիր միավորում ձեւավորելն է, որի մեջ ըստ նախաձեռնողների կարող են ընդգրկվել ՀՅԴ-ն, «Սարդարապատ» շարժումը, Տիգրան Կարապետյանի Ժողովրդական կուսակցությունը եւ այլք:

Партия «Новые времена» не обсуждала с партией «Наследие» вопрос о формировании нового политического союза. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян, комментируя публикации в прессе.
«Я не встречался в Раффи Ованнисяном для обсуждения такого вопроса, ни с кем не обсуждал вопрос о создании какого-либо союза», – заверил Карапетян.
Он также добавил, что в последние дни некоторые оппозиционные политические силы обратились к нему, чтобы начать обсуждения о формировании политического объединения. «Однако среди этих людей нет Раффи Ованнисяна», – отметил Карапетян.
Глава партии «НВ» не исключил, что в будущем сформирует союз с какой-либо политической силой. «Однако сейчас мы не обсуждаем вопрос о формировании подобной политической силы, так как в настоящее время нет подобного ресурса.
Когда будут внеочередные выборы, тогда мы обсудим этот вопрос», – пояснил Карапетян.
Отметим, что, согласно публикациям в прессе, два дня назад поздно вечером состоялась примечательная встреча между лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном и лидером партии «Новые времена» Арамом Карапетяном для обсуждения возможности создания нового политического объединения по примеру Армянского национального конгресса.