Ղազախստանի խորհրդարանի ստորին պալատը լիագումար նիստում իր համաձայնության է տվել նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւի` Քարիմ Մասիմովին. վարչապետ նշանակելու առաջարկությանը:
Պատգամավորների հետ հանդիպմանը Նազարբաեւը դրական է արտահայտվել Մասիմովի մասին:
Մասիմովը ղեկավարում է Ղազախստանի կառավարությունը` սկսած 2007թ հունվարից, հայտնել է «Ռուսական BBC»-ն:
Նազարբաեւի երդմնակալությունից հետո ապրիլի 8-ի առավոտյան կառավարութունը` Մասիմովի գլխավորությամբ, ըստ օրենքի, հրաժարական է տվել:
Ընտրությունները տեղի են ունեցել ապրիլի 3-ին: ԿԸՀ-ի տվյալներով`Ղազախստանի ներկայիս նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւը ստացել է 95,55 տոկոս ձայն:
2007թ Ղազախստանի խորհրդարանը ներկայացրեց Նուրսուլթան Նազարբաեւին`որպես երկրի նախագահ եւ նրան երկիրը առաջնորդելու անսահման իրավունքներ տվեց:

Нижняя палата парламента Казахстана на пленарном заседании дала согласие на предложение президента Нурсултана Назарбаева назначить на должность премьер-министра страны Карима Масимова.
Выступая перед депутатами, Назарбаев дал Масимову положительную оценку.
Масимов возглавляет правительство Казахстана с января 2007 года, сообщает ВВС Russian.
После инаугурации Назарбаева, состоявшейся утром 8 апреля, правительство страны во главе с Каримом Масимовым в соответствии с законом сложило свои полномочия.
Выборы прошли 3 апреля. По данным ЦИК, действующий президент Казахстана Нурсултан Назарбаев набрал 95,55% голосов избирателей.
В 2007 г. парламент Казахстана предоставил Нурсултану Назарбаеву право баллотироваться на пост главы государства неограниченное количество раз.