Տնտեսական հարցերի խորհրդարանական հանձնաժողովի շրջանակներում աշխատանքային խումբ է ստեղծվելու, որը քննարկելու է Հայաստանում գազամատակարարման հարցերը: Այդ մասին Հայաստանի խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
Նա նկատել է, որ Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի հետ փոխզիջման արդյունքում ՀՅԴ-ն համաձայնել է հետ կանչել իր` ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու առաջարկը եւ համաձայնել է համապատասխան աշխատանքային խմբի ստեղծմանը: Հովհաննիսյանը նաեւ հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանին կոչ է արել ՀՅԴ-ին հանձնել այդ խմբի ղեկավարումը: «Մենք շատ ակտիվ կլինենք»,- խոստացավ Հովհաննիսյանը:
Ի դեպ, ՀՅԴ-ն նաեւ պայմանավորվածության է հանգել, որ ապրիլի 12-ին Ազգային Ժողովն արտահերթ կարգով քննարկելու է սպառողական զամբյուղի եւ նվազագույն թոշակի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու օրինագիծը:

В рамках парламентской Комиссии по экономическим вопросам будет создана рабочая группа, которая изучит вопросы газоснабжения в Армении. Об этом с трибуны парламента Армении сообщил глава фракции АРФ Дашнакцутюн Ваан Ованнисян.
Он отметил, что в результате компромисса с Комиссией по экономическим вопросам АРФД согласилась отозвать свое предложение о создании временной парламентской комиссии по вопросам газоснабжения и согласится на создание соответствующей рабочей группы. При этом Ованнисян призвал главу Комиссии по экономическим вопросам Вардана Айвазяна доверить АРФД руководство данной рабочей группой. «Мы будем очень активными», - пообещал Ованнисян.
Кстати, АРФД достигла договоренности и о том, что 12 апреля во внеочередном порядке Национальное Собрание рассмотрит ее законопроект о внесении изменений в закон о минимальной потребительской корзине и минимальной пенсии.