Տնտեսական հարցերի խորհրդարանական հանձնաժողովի շրջանակներում աշխատանքային խումբ է ստեղծվելու, որը քննարկելու է Հայաստանում գազամատակարարման հարցերը: Այդ մասին Հայաստանի խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
Նա նկատել է, որ Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի հետ փոխզիջման արդյունքում ՀՅԴ-ն համաձայնել է հետ կանչել իր` ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու առաջարկը եւ համաձայնել է համապատասխան աշխատանքային խմբի ստեղծմանը: Հովհաննիսյանը նաեւ հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանին կոչ է արել ՀՅԴ-ին հանձնել այդ խմբի ղեկավարումը: «Մենք շատ ակտիվ կլինենք»,- խոստացավ Հովհաննիսյանը:
Ի դեպ, ՀՅԴ-ն նաեւ պայմանավորվածության է հանգել, որ ապրիլի 12-ին Ազգային Ժողովն արտահերթ կարգով քննարկելու է սպառողական զամբյուղի եւ նվազագույն թոշակի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու օրինագիծը:

YEREVAN. - A working group to study gas supply issues will be set up at the Armenian standing committee on economic affairs, said Vahan Hovhannisyan, head of the ARF Dashnaktsutyun.
He said the ARFD has arrived at a compromise with the committee on economic affairs and withdrew its proposal on setting up an interim parliamentary committee on gas issues. A working group will be formed instead. Hovhannisyan called on Vardan Ayvazyan, head of committee on economic affairs, to entrust ARFD with heading the working group.
The ARFD also reached an agreement to hold an urgent review of its bill amending the law on minimum basket and minimum pension during April 12 parliament session.