Երգիչ Գորան Բրեգովիչի համերգի վրա կծախսվի 65 հազ. եվրո։։ Այստեղ մտնում են դեկորացիայի, բեմական ձեւավորման եւ հրավառության ծախսերը։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ դեկտեմբերի 11-ին ասաց Երեւանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Վիրաբյանը։
«Հաշվի առնելով անցկացումը եւ այն, թե ինչպիսի արտիստ է ելույթ ունենալու, կարելի է ասել, որ գումարն այնքան էլ մեծ չէ»,- ավելացրել է նա ի պատասխան հասարակությունում ուժեղացող քննադատության։ Վիրաբյանի խոսքով՝ Հանրապետության հրապարակում դեկտեմբերի 31-ին համերգը վարելու են Սոնա Ռուբինյանն ու Գարիկ Պապոյանը։
Հիշեցնենք, որ մայրաքաղաքի բյուջեից հատկացվել է 54 մլն դրամ։ Կառավարությունը գումարն ավելացրել է 271 մլն դրամ։
Նշենք, որ ընդդիմությունը հանդես է գալիս քննադատությամբ՝ ընդգծելով, որ հսկայական միջոցները կարելի էր ուղղել այլ նպատակների։

YEREVAN. – A total of 65 000 euros will be spent on the concert of singer Goran Bregovic. These include the cost of decoration, stage decoration, and fireworks. Yerevan Deputy Mayor Tigran Virabyan said this at a press conference on December 11.
"Taking into account the holding and what kind of an artist is going to perform, it can be said that the money is not that big," he added in response to growing public criticism.
The concert will be held on December 31, at Republic Square.
A total of 54 million drams were allocated from the Yerevan budget, but the government increased the amount to 271 million drams.
The opposition has criticized it, stressing that such huge funds could have been used for other purposes.