Երգիչ Գորան Բրեգովիչի համերգի վրա կծախսվի 65 հազ. եվրո։։ Այստեղ մտնում են դեկորացիայի, բեմական ձեւավորման եւ հրավառության ծախսերը։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ դեկտեմբերի 11-ին ասաց Երեւանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Վիրաբյանը։
«Հաշվի առնելով անցկացումը եւ այն, թե ինչպիսի արտիստ է ելույթ ունենալու, կարելի է ասել, որ գումարն այնքան էլ մեծ չէ»,- ավելացրել է նա ի պատասխան հասարակությունում ուժեղացող քննադատության։ Վիրաբյանի խոսքով՝ Հանրապետության հրապարակում դեկտեմբերի 31-ին համերգը վարելու են Սոնա Ռուբինյանն ու Գարիկ Պապոյանը։
Հիշեցնենք, որ մայրաքաղաքի բյուջեից հատկացվել է 54 մլն դրամ։ Կառավարությունը գումարն ավելացրել է 271 մլն դրամ։
Նշենք, որ ընդդիմությունը հանդես է գալիս քննադատությամբ՝ ընդգծելով, որ հսկայական միջոցները կարելի էր ուղղել այլ նպատակների։

На концерт певца Горана Бреговича будет потрачено 65 тыс. евро.. Сюда входят затраты на декорации, сценическое оформление и фейерверк. Об этом на встрече с журналистами 11 декабря заявил вице-мэр Еревана Тигран Вирабян.
«Учитывая время проведения и то, какой артист будет выступать, можно сказать, что сумма не такая уж и большая», - добавил он в ответ на усиливающуюся критику в обществе. По словам Вирабяна, ведущими концерта 31декабря на Площади Республики будут Сона Рубинян и Гарик Папоян.
Напомним, что из столичного бюджета были выделены 54 млн. драмов. Правительство увеличило сумму на 271 млн. драмов.
Отметим, что оппозиция выступает с критикой, подчеркивая, что громадные средства можно было направить на иные цели.