Սերբիայի պաշտպանության նախարար Ալեքսանդր Վուլինը վարակվել է կորոնավիրուսով, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով երկրի ռազմական գերատեսչությանը:
Նրա տեղեկատվությամբ՝ ավելի վաղ հոսպիտալացվել է Վուլինի տեղակալներից մեկը: Նրա թեստը նույնպես դրական է եղել: «Նախարարը լավ է զգում, քանի որ որեւէ ախտանիշ չունի, նա ինքնամեկուսացման մեջ է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ գերատեսչության ղեկավարը շարունակում է հեռակա կարգով կատարել իր պարտականությունները:
Ավելի վաղ Վուլինը պլանավորում էր մասնակցել Մոսկվայում Հաղթանակի շքերթին, որն անցկացվեց հունիսի 24-ին: Սակայն նա չի եղել Կարմիր հրապարակում Սերբիայի պատվիրակության կազմում:

Министр обороны Сербии Александар Вулин заразился коронавирусом, сообщает ТАСС со ссылкой на военное ведомство страны.
По его информации, ранее был госпитализирован один из заместителей Вулина. Его тест также оказался положительным. «Министр чувствует себя хорошо, поскольку у него нет никаких симптомов, он находится на самоизоляции», - говорится в сообщении.
Отмечается, что глава ведомства продолжает выполнять свои обязанности удаленно.
Ранее Вулин планировал участвовать в параде Победы в Москве, который прошел 24 июня. Однако в итоге его не оказалось в составе сербской делегации на Красной площади.