Ադրբեջանը «սեւ ցուցակում» է ընդգրկել «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի գլխավոր խմբագրի տեղակալ Սերգեյ Բունտմանին` Լեռնային Ղարաբաղ այցելությունից հետո:
Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատանը հանձնարարվել է «բողոք հայտնել», նաեւ ռադիոկայանի ղեկավարությանը հասցնել Ադրբեջանի ղեկավարության դիրքորոշումը:
«Բունտմանն արդեն ընդգրկվել է այն անձանց ցանկում, որոնց այցն Ադրբեջան անցանկալի է»,- ասել է Ադրբեջանի ԱԳ պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլխան Պոլուխովը:
Նշենք, որ Բունտմանը այցի ընթացքում հարցազրույց է վերցրել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանից եւ Ստեփականերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանից:

The Azerbaijani Foreign Ministry has blacklisted Sergei Buntman, deputy editor-in-chief of the Russian radio station Ekho-Moskvy.
The Azerbaijani Embassy in Russia was instructed “to protest” and convey the Azerbaijani leadership’s position to the leadership of the radio station.
“Sergey Buntman has been included in the black list in Azerbaijan. He is persona non-grata in Azerbaijan,” official representatives of Azerbaijani Foreign Ministry Elkhan Polukhov stated.
During his visit to Karabakh, Buntman interviewed President of Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan and Stepanakert Mayor Vazgen Mikaelyan.