Samsung-ի հանգուցյալ ղեկավարի երեխաները կվճարեն ռեկորդային բարձր հարկեր ժառանգության համար, հաղորդում է Yonhap News Agency-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին:
Samsung-ի նախագահ Լի Գոն Խին մահացել է հոկտեմբերի 25-ին 78 տարեկանում: Նա դարձել էր Samsung-ի երկրորդ նախագահը 1987 թվականին իր հոր եւ խմբի հիմնադրի մահից հետո:
Լի Գոն Խին մահից հետո թողել է հսկայական ժառանգություն. միայն ֆոնդային ակտիվները կազմում են շուրջ 15,9 մլրդ դոլար:
Աղբյուրների տեղեկություններով՝ ժառանգները կվճարեն շուրջ 9 մլրդ դոլար՝ որպես հարկ միայն ակցիաները ժառանգելու համար, հաղորդում է Gazeta-ն:
Ժառանգությունը ստանալու են Լի Գոն Խիի այրին, ոսդին եւ երկու դուստրերը: Ավագ դուստր Լի Բու Չժին գլխավորում է Samsung Hotel Shilla հյուրանոցների ցանցը, իսկ դուստր Լի Սո Խեն պատասխանատու է Samsung բարեգործական հիմնադրամի համար: Երրորդ դուստր Լի Յուն Խեն ինքնասպան է եղել 2005 թվականին: 2014 թվականին կորպորացիայի վերահսկողությամբ սկսել է զբաղվել նրա որդին եւ խմբի դուստր ընկերության՝ Samsung Electronics-ի փոխնախագահ Լի Չժե Յենը, որը համարվում է ժառանգորդ:

Дети скончавшегося главы Samsung Ли Гон Хи заплатят рекордно высокие налоги на наследство, передает Yonhap News Agency со ссылкой на источники.
Председатель Samsung Ли Гон Хи скончался 25 октября в возрасте 78 лет. Он стал вторым председателем Samsung в 1987 после своего отца и основателя группы.
Ли Гон Хи оставил после себя большое наследство, только фондовых активов на сумму порядка 15,9 млрд. долларов.
По информации источников, наследники заплатят около 9 млрд. долларов  в качестве налогов на наследство только за акции, передает Gazeta.
У Ли Гон Хи остались вдова, сын и две дочери. Старшая дочь Ли Бу Чжин возглавляет сеть отелей Samsung Hotel Shilla, а дочь Ли Со Хен отвечает за Благотворительный фонд Samsung. Третья дочь Ли Юн Хен покончила с собой в 2005 году. В 2014 году контроль над корпорацией перешел к его сыну и вице-президенту дочерней компании группы, Samsung Electronics, Ли Чжэ Ену, который считается преемником.