Տհաճ միջադեպ է տեղի ունեցել Արգենտինայի նախագահ Քրիստինա Կիրշների հետ` իր կողմնակիցների հետ հանդիպման ժամանակ:
Նա գլխով հարվածել է պարսպին եւ վնասել է գլուխը Բուենոս-Այրեսի գիտա-հետազոտական ինստիտուտում կայացած միջոցառման ժամանակ:
Ինչպես հաղորդում ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, Կրիստինա Կիրշները սայթաքել եւ գլուխը հարվածել է պարսպին: Արդյունքում նրա մոտ մոտ սալջարդ եւ հեմատոմա է առաջացել: Նախագահին տեղափոխել են մայրաքաղաքի հիվանդանողց, որտեղ ուղեղի տոմոգրաֆիա են արել: Հետազոտության արդյունքները խախտումներ չեն արձանագրել:
Արգենտինայի նախագահի հետ տհաճ միջադեպը տեղի է ունեցել նախագահ առաջադրվելու մտադրության մասին իր հայտարարության հաջորդ օրը:

Досадный инцидент случился с президентом Аргентины Кристиной Фернандес де Киршнер на встрече со своими сторонниками.
Она ударилась об ограждение и поранила голову на встрече 22 июня в здании одного из научно-исследовательских институтов Буэнос-Айреса после проходившего там мероприятия.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, Кристина Фернандес де Киршнер поскользнулась и ударилась головой об решетку. В результате у нее образовалась ссадина и гематома. Президента срочно доставили в столичную больницу, где ей на всякий случай сделали томографию мозга. Результаты обследования не выявили нарушений.
Несчастный случай с президентом Аргентины произошел на следующий день после того, как она сообщила о намерении баллотироваться на второй срок на выборах, которые пройдут 23 октября этого года.