Մայրաքաղաքի «Օրանժ» ֆիտնեսի ու թենիսի ակումբում 8 օր շարունակ ընթացել են թենիսի մարզիչների համար նախատեսված սեմինարները, որոնք կազմակերպվել են ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի ու Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի կողմից,- հաղորդում է Sportinfo.am գործակալությունը։ Վերապատրաստում են անցել հայ 30 մասնագետներ։
Սա արդեն թվով 10-րդ սեմինարն է, որ կազմակերպվում է հանրապետության տարբեր մարզաձեւերի մարզիչների համար։ Այս անգամ Հայաստան է ժամանել Թենիսի միջազգային ֆեդերացիայի ներկայացուցիչ Պյոտր Ունիժերսկին։ Նշենք, որ Ունիժերսկին Հայաստան է գալիս արդեն երկրորդ անգամ։ Առաջին անգամ նա մեր երկիր է այցելել 14 տարի առաջ։ Թենիսի մասնագետը գոհ է մնացել տեսածից՝ զգալի առաջընթաց արձանագրելով հայկական թենիսում։

В столичном клубе фитнесса и тенниса «Оранж» в течение восьми дней проходили семинары для тренеров по теннису, организованные Национальным олимпийским комитетом РА и Федераций тенниса Армении, передает информагентство Sportinfo.am. Переподготовку прошли 30 армянских специалистов.
Это уже десятые по счету семинары, организованные для тренеров различных спортивных дисциплин в республике. На этот раз в Армению приехал представитель Международной федерации тенниса (ITF) Петр Унижерски. Отметим, что П.Унижерски побывал в Армении уже во второй раз. Впервые он посещал нашу страну 14 лет назад. Теннисный специалист остался довольным увиденным, отметив значительный прогресс в теннисном хозяйстве Армении.