Մայիսին Մոսկվայում նախատեսված Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հոբելյանական գագաթաժողովի նախապատրաստական ​​աշխատանքները շարունակվում են։ Այդ հանդիպման ժամկետն արդեն որոշված ​​է, սակայն կհայտարարվի ավելի ուշ, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Դա [ամսաթիվը] որոշված ​​է, եւ այդ հանդիպմանը նախապատրաստությունը սկսվել է, այն ընթացքի մեջ է։ Մենք ձեզ ժամանակին կտեղեկացնենք ստույգ ժամկետի մասին»,- ասել է Պեսկովը՝ համապատասխան հարցին ի պատասխան։
Պեսկովը հայտնել է, որ ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարները մայիսին Մոսկվայում կայանալիք գագաթաժողովին, ի թիվս այլ հարցերի, կարող են քննարկել իրավիճակն Ուկրաինայում:

Подготовка к юбилейному саммиту Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), намеченному на май в Москве, ведется. Дата этой встречи уже определена, но будет объявлена позже, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«Она [дата] определена, и подготовка к такой встрече начата, она ведется. О точной дате мы вас своевременно проинформируем», - сказал Песков в ответ на соответствующий вопрос.
Песков сообщил, что лидеры стран ОДКБ на саммите, который должен пройти в Москве в мае, могут обсудить в том числе ситуацию на Украине.