Ամերիկյան Օհայո նահանգի Քոուփլի փոքրիկ քաղաքի բնակիչն գնդակահարել է 8 մարդու եւ սպանվել ոստիկանների կողմից:  Նրա կատաղության պատճառը ընտանեկան վեճն է եղել, հաղորդում է Lenta.ru-ն` վկայակոչելով WKYC հեռուստաալիքը:
911 ծառայությունն ահազանգն ստացել է օգոստոսի 7-ի վաղ առավոտյան: Քաղաքի ծայրամասում ոստիկանները գտել են հանցագործին, ով կրակ է բացել ոստիկանների վրա եւ սպանվել պատասխան կրակից:
Ավելի ուշ հաջողվել է պարզել, որ տղամարդը եղել է մոտակա փողոցների 3 տներում: Առաջին տանը ոստիկանները գտել են 5 դիակ, իսկ մյուս երկու տներում` մեկական դիակ: 8-րդ զոհին ոստիկանները հայտնաբերել են դրսում: Սպանվածների թվում է 11-ամյա մի տղա: Կենդանի է մնացել միայն մեկ կին: Հիմա նա ծանր վիճակում գտնվում է Աքրոն քաղաքի հիվանդանոցում:

Житель городка Коупли неподалеку от Акрона, штат Огайо, застрелил семь человек и был убит полицейскими. Причиной гнева мужчины стала семейная ссора, сообщает Lenta.ru со ссылкой на телеканал WKYC.
Сигнал 911 поступил в полицию утром 7 августа. В районе на окраине города полицейские застали подозреваемого, он стал стрелять в них и ответным огнем на поражение был убит.
Позже удалось установить, что стрелок побывал в трех домах, располагавшихся на близлежащих улицах. В первом доме полиция нашла 5 тел погибших, по одному - в доме на той же и на соседней улицах. Восьмую жертву стрелка обнаружили неподалеку. Среди убитых - 11-летний мальчик. Выжила только одна женщина. Сейчас она находится в больнице города Акрон в тяжелом состоянии.