Նոր հարվածների Լիբիայի վրա. Մեծ Բրիտանիայի AN-64 ռազմական օդանավերն օդային հարվածներ են հասցրել Էլ-Վաթիա ռազմաբազայի եւ Թիջի քաղաքում գտնվող օբյեկտի վրա:
«Ռազմական ուժերի կենտրոնացմամբ», Թունիսի հետ ընդհանուր սահմանի մերձակայքում` Տրիպոլիից 170 կմ  հարավ-արեւմուտք հեռավորության վրա տեղակայված Էլ-Վաթիա ռազմական բազային եւ Թիջի քաղաքի ղեկավար մարմինների զորքերին հասցրած հարվածների արդյունքում վերացվել են «մեկ շտաբ եւ 12 ռազմական ավտոմեքենա, որոնցից առնվազն մեկը սարքավորված էր «երկիր-օդ» կարգի հրթիռներով: Եվս չորս ավտոմեքենա լրջորեն վնասվել են»,-հայտնել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Նիք Փոուլը:

Новые удары по Ливии. Боевые вертолеты ВВС Великобритании AH-64 Apache нанесли удары с воздуха по военной базе Эль-Ватия и объекту в городе Тиджи.
Как заявил официальный представитель британского министерства обороны генерал-майор Ник Поуп, в результате удара по «сосредоточению военных сил» на территории базы Эль-Ватия, расположенной в 170 км к юго-западу от Триполи поблизости от границы с Тунисом, и органу управления войсками в городе Тиджи были уничтожены «один штаб и 12 военных машин, из которых по меньшей мере одна была оборудована ракетами класса «земля-воздух», и еще четыре машины были серьезно повреждены».
Он также заявил, что экономически работа по поддержке (оппозиционного) Переходного национального совета будет продолжаться, передает ИТАР-ТАСС.