Մոսկվայում օգոստոսի 21-ի գիշերը մասսայական ծեծկռտուք է տեղի ունեցել կովկասյան երկու սփյուռքի ներկայացուցիչների միջեւ: Դաղստանցիների եւ ադրբեջանցիների միջեւ կռիվը տեղի է ունեցել ՌԴ մայրաքաղաքի արեւելյան շրջանում` «Լոլիտա» սրճարանի մոտակայքում, «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են ոստիկանությունից:
Երկու մարդ տուժել է, մեկը` մահացել:
«Ծեծկռտուքի հետեւանքով Նալչիկի 21-ամյա բնակիչը մահացել է կրծքին ստացած դանակի հարվածից, եւս երկու տղամարդ դանակից ստացած վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց»,- հայտնել են իրավապահ մարմինները: Քրեական գործ է հարուցվել «սպանության» հոդվածով:
Ոստիկանության` դեպքի վայր ժամանելու պահին ադրբեջանցիներն ու դաղստանցիները արդեն ցրված են եղել: Սակայն շուտով հաջողվել է պարզել, որ մարդասպանը Ադրբեջանի 31-ամյա բնակիչ է, ով առանց գրանցման բնակվում է Մերձմոսկվայում: Նա հետախուզման մեջ է:

Массовая драка с участием представителей двух кавказских диаспор произошла в ночь на воскресенье в Москве. Ссора между дагестанцами и азербайджанцами вспыхнула на востоке столицы РФ - возле кафе «Лолита», рассказал источник «Интерфакса» в полиции.
Два человека пострадали, а один погиб.
«В результате потасовки 21-летний житель Нальчика скончался от ножевого ранения в грудь, в больницы были доставлены еще двое мужчин с ножевым ранением и травмой головы», - рассказали в правоохранительных органах. Возбуждено уголовное дело по статье «убийство».
К моменту прибытия полиции азербайджанцы и дагестанцы уже разбежались. Однако убийцу вскоре удалось вычислить. Им оказался 31-летний гражданин Азербайджана, живущий без регистрации в Подмосковье. Он был объявлен в розыск.