Հայաստանի իրավապահ մարմինները պարզել են կնոջ ինքնությունը, որի մարմինը հայտնաբերվել էր սեպտեմբերի 1-ին Կոտայքի մարզում: Մահացածը Երեւան քաղաքի բնակչուհի, «Մենք մերոնցով» թերթի խմբագիր, 51-ամյա Ալվարդ Աբրահամյանն է, որը սեպտեմբերի 10-ից հետախուզվում է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի կողմից որպես անհայտ կորած: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնել է ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը տեղեկացրել է, որ որ Ողջաբերդ գյուղի սկզբնամասում` «Չարենցի կամար» հուշարձանից մոտ 500 մ հեռավորության վրա, կնոջ դիակ է հայտնաբերվել` պարանոցի շրջանում բռնության հետքերով:

Правоохранительные органы Армении установили личность женщины, тело которой было обнаружено 1 сентября в Котайкской области. Погибшей оказалась редактор ереванской газеты «Менк меронцов» («В тесном кругу»), 51-летняя Алвард Абрамян, с 10 сентября разыскиваемая как без вести пропавшая. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Как сообщалось ранее, 1 сентября в районе памятника «Чаренци камар» в селе Вохчаберд, в 45 метрах от дороги, было обнаружено тело женщины. На теле, в районе шеи, имелись следы насилия.