Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի թիրախում հիմա էլ հայտնվել է Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Նիկոլայ Ծատուրյանը, ով երեկ հրապարակավ դժգոհել էր, որ այսօր թատրոնի նկատմամբ պետական ուշադրություն չկա, որ«Սունդուկյան» թատրոնից միայն շենքն է մնացել եւ այլն:
«Պարզվում է` տիկին նախարարին այնքան էլ դուր չեն եկել այդ քննադատական խոսքերը, քանի որ այսօր առավոտից Նիկոլայ Ծատուրյանը, մեղմ ասած, «հիստերիկ» վիճակում է, հրաժարվում է հարցազրույցներ տալուց ու լրագրողների հետ շփումներից: Ամենայն հավանականությամբ, արդեն գիտի, թե ինչերի է պատրաստ մեր մշակույթի նախարարը, երբ քարկոծվում է նրա վարած քաղաքականությունն ու այդ ոլորտում առկա իրավիճակը:
Նշենք, որ նույն համատեքստում մշակույթի նախարարի թիրախում ավելի վաղ հայտնվել էր ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վահե Շահվերդյանի որդին` երիտասարդ բեմադրիչ եւ ռեժիսոր Սուրեն Շահվերդյանը, երբ հեռուստաընկերություններից մեկի եթերում համարձակություն էր ունեցել քննադատելու թատրոններում տիրող իրավիճակն ու մշակույթի ոլորտում տարվող քաղաքականությունը: Այդ հարցազրույցից հետո Սուրեն Շահվերդյանի առջեւ բառացիորեն փակվել էին բոլոր դռներն ու հնարավորությունները:Փաստորեն, իր ղեկավարած ոլորտում հիմնահատակ ավերածություններ անելուց բացի, Հասմիկ Պողոսյանը նաեւ հաշվեհարդար տեսնելու մեծ վարպետ է»,- գրում է «Երկիր»-ը:

Новой мишенью министра культуры Армении Асмик Погосян стал художественный руководитель театра имени Вардана Ачемяна в Гюмри Николай Цатурян, который вчера публично выразил недовольство отсутствием государственного внимания к театру, что от театра имени Сундукяна осталось одно здание, и так далее.
«Выясняется, что министру не очень понравились эти критические слова, поскольку сегодня с утра Николай Цатурян, мягко говоря, в истерическом состоянии, отказывается от интервью и общения с журналистами. По всей вероятности, он уже в курсе, на что готова наш министр культуры, когда критикуется ее политика и ситуация в сфере культуры.
Отметим, что ранее мишенью министра культуры стал сын Народного артиста Ваге Шахвердяна, молодой режиссер и постановщик Сурен Шахвердян, после того, как в эфире одного из телеканалов осмелился критиковать ситуацию в театрах и политику в сфере культуры. После этого интервью перед Суреном Шахвердяном закрылись все двери и возможности. Фактически, после полного разгрома в своей сфере, Асмик Погосян, оказывается, еще и большой мастер сведения счетов», - пишет «Еркир».