Վրացի, հայ եւ ադրբեջանցի երիտասարդները Հարավային Կովկասի ժողովրդավարական զարգացման համար միասնական ծրագիր են ստեղծել, հայտնում է «Պիրվելի» գործակալությունը:
Ըստ գործակալության, ծրագրի նպատակն է երեք պետությունների սահմանների մոտ 5-օրյա ճամբար անցկացնել: Ճամբարը կկոչվի AGA PEACE CAMP` խաղաղության ճամբար, որին մասնակից երիտասարդները ճամբարում աշխատանքի ընթացքում կխոսեն ժողովրդավարության, մշակութային տարբերությունների եւ տարածաշրջանում խաղաղության կարեւորության վերաբերյալ:
Խաղաղության ճամբար կայցելի նաեւ «Եվրասիա» հիմնադրամի նախագահ Ջորջ Զարուբինը:
Ինչ վերաբերում է ճամբարի գործընկերներին, ապա ճամբարի կարեւորագույն գործընկերն է Վրաստանի Սպորտի եւ երիտասարդության նախարարությունը:

YEREVAN. - For the democratic development in South Caucasus, Armenian, Georgian and Azerbaijani youth created a joint project, announces Pirveli.
According to the agency, the project aims to held 3 day camp near the borders of three states. The camp will be called “AGA PEACE” camp. During the work the participants will talk about democracy, culture differences and the importance of peace in the region.
"Eurasia" Foundation president George Zarubine will also visit the camp.
As for the partners of the camp, the most important partner is the Ministry of Sports and Youth of Georgia.