Բելառուսի պետական սահմանապահ կոմիտեում Ուկրաինային մեղադրել են սահմանին վտանգավոր իրավիճակ ստեղծելու մեջ, տեղեկացրել է «ԲելՏԱ»-ն։
Գերատեսչությունում նշել են, որ սահմանին ուկրաինական կողմից մշտապես մոտենում են առանց տարբերանշանների զինված մարդիկ, որոնց անհնար է նույնականացնել որպես սահմանապահների։ Սահմանին մոտենալով՝ նրանք զենքն ուղղում են բելառուս սահմանապահների դեմ եւ վտանգավոր իրավիճակ ստեղծում։
Այս առնչությամբ Բելառուսի պետական սահմանապահ կոմիտեն որոշում է ընդունել ուժեղացնել վերակարգերը եւ ավելի հզոր ռեզերվ ստեղծել՝ արտահաստիքային իրավիճակին արձագանքելու համար։

The State Border Committee of Belarus accused Ukraine of creating a dangerous situation on the border, BelTA reported.
The agency notes that armed men without insignia, unidentifiable as border guards, regularly approach the border from the Ukrainian side. As they approach the border, they point weapons at the Belarusian border guards and create a dangerous situation.
In this regard, the State Border Committee of Belarus decided to strengthen the detachments and create more powerful reserves to respond to abnormal situations.