ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Եվրոպա այցի շրջանակում այցելել է Կիեւ։ Այս մասին տեղեկացրել են ուկրաինական ԶԼՄ-ները։
ԱՄՆ նախագահին նկատել են Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ Միխայլովյան տաճարի մոտ։
Ինչպես տեղեկացրել է «Украинская правда»-ն, Բայդենը տաճար է եկել հարգելու պատերազմում զոհված ուկրաինացի զինծառայողների հիշատակը։ Այդ պահին Կիեւում օդային տագնապ են հայտարարել։ Նախագահները հայտնվել են ականատեսների https://t.me/ukrpravda_news/27573 տեսանյութում։
ԱՄՆ նախագահի այցի մասին Կիեւ մինչ այդ չէր հայտարարվել։ Սպիտակ տանը տեղեկացրել են, որ փետրվարի 20-22-ին Բայդենն այցելելու է Լեհաստան, որտեղ հանդիպելու է երկրի նախագահ Անջեյ Դուդայի հետ, եւ ելույթ է ունենալու Ուկրաինա ռուսական ներխուժման տարելիցի նախօրեին։

Президент США Джо Байден в рамках своего визита в Европу посетил Киев. Об этом сообщают украинские СМИ.
Американского лидера заметили вместе с президентом Украины Владимиром Зеленским у Михайловского собора.
Как сообщает «Украинская правда», Байден приехал в храм почтить память украинских военнослужащих, погибших в ходе войны. В этот момент в Киеве объявили воздушную тревогу. Президенты попали на видео https://t.me/ukrpravda_news/27573 очевидцев.
Визит американского лидера в Киев ранее не анонсировался. В Белом доме сообщали, что 20-22 февраля Байден посетит Польшу, где встретится с президентом страны Анджеем Дудой и выступит с речью в преддверии годовщины российского вторжения в Украину.