Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:Այս մասին հայտնում են դատախազությունից:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին և վերահաստատել նախորդ տարեվերջին ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի, փողերի լվացման, անդրազգային հանցագործությունների դեմ պայքարին:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և դեսպանատան պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու վերը նշված ուղղություններով փոխգործակցությունը զարգացնելուն:
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացներին և շեշտել է, որ կոռուպցիոն հանցագործություններում ներգրավված անձանց նկատմամբ արդարադատությունը գործելու է՝ անկախ անձերից:

Генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян 21 февраля приняла чрезвычайного и полномочного посла России в Армении Сергея Копыркина. Об это сообщили в генпрокуратуре республики.
Анна Вардапетян приветствовала посла и подтвердила договоренности, достигнутые в ходе встречи с генеральным прокурором России Игорем Красновым в конце прошлого года, направленные на борьбу с коррупцией, отмыванием денег и транснациональной преступностью.
Генеральный прокурор республики, среди прочего, коснулась процессов, происходящих в Армении в сфере борьбы с коррупцией, и подчеркнула, что правосудие восторжествует в отношении лиц, причастных к коррупционным преступлениям.
Посол Копыркин поблагодарил Генерального прокурора Армении за прием и выразил готовность посольства содействовать развитию сотрудничества в вышеуказанных направлениях.