Հոկտեմբերի 4-6-ին եռօրյա այցով Հայաստանում է գտնվում Քուվեյթի ֆինանսների նախարար Մուստաֆա Ջասեմ ալ-Շամալին, ով այսօր` հոկտեմբերի 4-ին, Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի հետ քննարկել է Հայաստանի եւ Քուվեյթի միջեւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսության տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ավարտին Զարգացման հայկական գործակալության կողմից հյուրերին է ներկայացվել Հայաստանի գործարար ու ներդրումային միջավայրը, երկկողմ առեւտրաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորությունները եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ներդրումային ծրագրերը:
Քուվեյթի պաշտոնական պատվիրակության Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում նախատեսվում են Քուվեյթի ֆինանսների նախարարի հանդիպումները ՀՀ վարչապետի եւ նախագահի, ինչպես նաեւ Ֆինանսների նախարարի եւ ԱԳ նախարարի հետ: Կկայանա նաեւ Հայաստանի եւ Քուվեյթի միջկառավարական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը:

Вопросы расширения и углубления торгово-экономических двусторонних отношений обсудили министр финансов Кувейта Мустафа Дзасем  ал-Шамали и министр экономики Армении Тигран Давтян. Кувейтский министр прибыл в Ереван 4 октября с трехдневным визитом.
Как сообщили Новости Армения-NEWS.am в пресс-службе министерства экономики Армении, что в ходе  встречи стороны обсудили возможности реализации инвестиционных проектов в разных сферах экономики.
В конце встречи сотрудники Армянского агентства развития представили возможности экономики Армении, а также инвестиционные проекты, представляющие взаимный интерес.
В рамках визита в Армению делегация Кувейта встретится с премьер-министром и президентом Армении, а также с министрами финансов и  иностранных дел.  В Ереване пройдет также первое заседание армяно-кувейтской межправительственной комиссии.