Հոկտեմբերի 4-6-ին եռօրյա այցով Հայաստանում է գտնվում Քուվեյթի ֆինանսների նախարար Մուստաֆա Ջասեմ ալ-Շամալին, ով այսօր` հոկտեմբերի 4-ին, Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի հետ քննարկել է Հայաստանի եւ Քուվեյթի միջեւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսության տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ավարտին Զարգացման հայկական գործակալության կողմից հյուրերին է ներկայացվել Հայաստանի գործարար ու ներդրումային միջավայրը, երկկողմ առեւտրաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորությունները եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ներդրումային ծրագրերը:
Քուվեյթի պաշտոնական պատվիրակության Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում նախատեսվում են Քուվեյթի ֆինանսների նախարարի հանդիպումները ՀՀ վարչապետի եւ նախագահի, ինչպես նաեւ Ֆինանսների նախարարի եւ ԱԳ նախարարի հետ: Կկայանա նաեւ Հայաստանի եւ Քուվեյթի միջկառավարական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը:

YEREVAN. – Kuwait’s Minister of Finance Mustafa Jassem Al-Shamali is in Armenia on a 3-day visit. And on Tuesday, he discussed with Armenia’s Minister of Economy, Tigran Davtyan, the enlargement and deepening of trade and economic relations between Armenia and Kuwait.
During the work meeting they examined the possibilities for investment projects in different economic domains, Ministry of Economy Press Service informed Armenian News-NEWS.am.
At the end of the meeting, Armenian Development Agency gave the guests details on Armenia’s business and investment environment, possibilities for increasing the volume of bilateral trade turnover, and investment projects of mutual interest.
Within the framework of the official Kuwaiti delegation’s visit to Armenia, Kuwait’s Finance Minister is also scheduled to meet with Armenian PM and President, and with Finance and Foreign Affairs Ministers. Armenia-Kuwait Inter-Governmental Committee’s inaugural session is also planned.