ԱՀ պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանն այսօր ԱՀ կառավարության մի շարք պատասխանատուների հետ քննարկվել է Արցախի ամբողջական շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և մեր առաջիկա անելիքները: Այս մասին նա հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Քննարկման արդյունքում ընդունվել են հետևյալ որոշումները.
- Հաջորդ շաբաթվա ընթացքում Ստեփանակերտ քաղաքում և շրջկենտրոններում կսահմանվեն մինչև 18 տարեկան երեխաներ ունեցող ընտանիքներին շաքարավազ և ձեթ իրացնելու կետեր և կկազմակերպվի իրացում, իսկ գյուղական համայնքներին կփոխանցվի տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջոցով.
- Հաջորդ շաբաթվանից սահմանափակումներ են մտցվելու հանրային սննդի օբյեկտների գործունեության մեջ.
- Միջոցներ են ձեռարկվելու հասարակական տրանսպորտը բեռնաթափելու ուղղությամբ՝ պետական համակարգում աշխատողներին հնարավորություն ընձեռելով աշխատանքն իրականացնել տնից՝ հեռավար կարգով.
Հիշեցման կարգով նշենք, որ սոցիալական որոշ խմբերի ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունը աջակցության կարգով արդեն տրամադրել է տարբեր տեսակի սննդամթեր»:

Artsakh State Minister Gurgen Nersisyan today discussed the situation resulting from the complete blockade of Artsakh and further steps with a number of government officials, the state minister wrote on Facebook.
“As a result of the discussion, the following decisions were made:
1. Over the next week, sugar and butter sale points for families with children under 18 will be set up and sold in the city of Stepanakert and regional centers, and they will be transferred to rural communities through local governments.
2. Starting next week, restrictions will be introduced on the activities of catering facilities.
3. Measures will be taken to unload public transport, employees of the state system will be given the opportunity to work remotely from home.
It should be reminded that the Ministry of Social Development and Migration of the Republic of Artsakh has already provided various types of food products as support to some social groups,” the State Minister noted.