Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանը:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Ռուբեն Ռուբինյանը, ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում, նշել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Լեհաստանի հետ հարաբերությունների, համագործակցության զարգացումը:
Պյոտր Սկվեչինսկին, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի հնարավորը` նպաստելու երկու երկրների միջեւ կապերի առավել զարգացմանն ու խորացմանը: Նա կարեւորել է խորհրդարանական դիվանագիտության դերը երկկողմ կապերի ամրապնդման հարցում:
Դեսպանի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը, խոսել Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետեւանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամի մասին: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկու երկրների համար հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունների շուրջ:

14 июля вице-спикер НС Рубен Рубинян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в Армении Петра Сквечиньского. Во встрече также приняла участие руководитель группы дружбы Армения-Польша А.Джулакян.
Р.Рубинян, приветствуя посла в парламенте, отметил, что Армения придает большое значение развитию отношений и сотрудничества с Польшей.
П.Сквечиньский, поблагодарив за теплый прием, заверил, что на своей должности сделает все возможное для содействия дальнейшему развитию и углублению отношений между двумя странами. Он подчеркнул роль парламентской дипломатии в укреплении двусторонних связей.
По просьбе посла Р.Рубинян представил вопросы региональной безопасности, ситуацию в Нагорном Карабахе, коснулся гуманитарного кризиса вследствие незаконной блокады Лачинского коридора. Затронут процесс нормализации отношений Армения – Турция.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о возможностях взаимодействия в сферах, представляющих интерес для обеих стран.