ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ալավերդիում ծանոթացել է Սանահին-Ակներ 9,3 կմ ավտոճանապարհի շինաշխատանքների ընթացքին:
Նա տեղեկացրել է, որ ծրագրի արժեքը կազմում է շուրջ 2 մլրդ դրամ, որը հատկացվել է պետական բյուջեից. աշխատանքների մեծ մասը կավարտվեն մինչ տարեվերջ:
Բնակիչներից մեկը վարչապետի առջեւ բարձրացրեց ջրի հարցը. «Մենք ջրի կարիք շատ ունենք: 21-րդ դարում ենք, ուղղակի խնդրում եմ»:
Ի պատասխան Փաշինյանն ասաց. «Եղբայր, դա ամբողջ հանրապետությունում պրոբլեմ է եւ դա անպայման լուծվող հարցերից է, չենք կարող չլուծել: Այլ հարց, թե ինչ տեմպով, ինչ հերթականությամբ, ինչ մեթոդով: Արդեն որերորդ տեղն է, որ մեզ թվում է, թե լուծել ենք, ծախս ենք արել, հետո խողովակներն են պայթում: Ճանապարհները շատ կարեւոր են, բայց եթե ջուրը չլինի, մենք մեծ պրոբլեմներ կունենանք»:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Алаверди ознакомился с ходом строительства автодороги Санаин-Акнер протяженностью в 9,3 км.
Он сообщил, что стоимость программы составляет около 2 млрд. драмов, которые были выделены из госбюджета. Большая часть работ будет завершена до конца года.
Один из жителей поднял насущный вопрос, связанный с водой. «Мы очень нуждаемся в воде. Мы ведь живем в 21-ом веке», - сказал он.
В ответ Пашинян сказал: «Это проблема всей республики, и этот вопрос, обязательно, будет решен. Другой вопрос, какими темпами, каким методом и в какой очередности? Уже в который раз в каком-то месте, вроде, кажется, решили вопрос, но неожиданно лопаются трубы. Дороги очень важны, но если не будет воды, у нас будут большие проблемы».