Հարավային Օսիայի նախկին նախագահ Ալլա Ջիոեւայի համախոհները հաղորդել են ակտիվիստներից մեկի` ընդդիմադիր Uasamonga.ru կայքի գլխավոր խմբագիր Սոսլան Կոկոեւի ձերբակալության մասին: Այդ մասին ասված է այս կայքում տեղադրված հայտարարության մեջ:
«Դեռ հայտնի չէ, թե ոստիկանության որ բաժանմունքում են նա գտնվում, ինչպես նաեւ, թե ինչ մեղադրանք են նրան առաջադրում: Ավելի վաղ Կոկոեւի տանը խուզարկություն են անցկացրել»,-ասված է հայտարարության մեջ:
Կայքում տեղադրված է հայտարարություն այն մասին, որ այն առաջիկայում կփակվի: Խմբագրությունը այցելուներին զգուշացնում է, որ ժամանակավորապես կգործի Uasdancom կայքում, ինչպես նաեւ սոցիալական ցանցերում:

Сторонники экс-кандидата в президенты Южной Осетии Аллы Джиоевой сообщили об аресте одного из их активистов, главного редактора оппозиционного сайта «Uasamonga.ru» Сослана Кокоева. Об этом говорится в сообщении, размещенном на самом сайте.
«Пока неизвестно, в каком из отделений полиции он находится,  а также - какое именно обвинение ему предъявляют. Ранее в доме у Кокоева уже проводился обыск», - сказано в сообщении.
На сайте также размещено сообщение о том, что он в ближайшее время будет заблокирован. Редакция предупреждает посетителей, что временно будет осуществлять свою деятельность на дружественном сайте «Uasdancom», а также в социальных сетях.