Telcell վճարահաշվարկային ընկերությունը դեռևս տարեսկզբին նախաձեռնելով բաց բաժնետիրական ընեկերության վերակազմակերպվելու աշխատանքները՝ այժմ ազդարարում է ռազմավարական նոր փուլի մեկնարկի մասին։
«Մենք մեկ անգամ չէ, որ նորարարություն ենք բերել հայկական շուկայում։ 17 տարի առաջ մենք առաջինն էինք, որ Հայաստան բերեցինք վճարային տերմինալները, ապա զարգացրեցինք մեր գործունեության ոլորտները՝ էլեկտրոնային դրամապանակներից մինչև համատեղ թողարկված Visa թվային քարտեր, վերալիցքավորման սարքերից մինչև տրանսպորտային սքաներներ։ 2024-ը ևս այս իմաստով բեկումնային տարի է լինելու։ Շատ շուտով մենք հանդես կգանք մի նախագծով, որը հեռանկարները բաց չթողնելու մասին  է. այն ևս մշակույթ է փոխելու»- հայտնել է Արտյոմ Ղազարյանը։
Անդրադառնալով փակ բաժնետիրական ընկերությունից կառավարման  բաց բաժնետիրական մոդելին անցմանը՝ Telcell-ը հայտնում է, որ այս որոշումը նախևառաջ պայմանավորված է առավել բաց ու թափանցիկ գործելու ընկերության ռազմավարական մոտեցմամբ։
«2022 թվականին մենք ստանձնեցինք Երևան քաղաքում միասնական տոմսային համակարգի ներդրման մատակարար լինելու պատասխանատվությունը։ Մենք գիտակցում էինք ինչպես ստանձնած հանձնառության կարևորությունը, այնպես էլ այն, որ ընկերությունը լինելու է հանրային խոշորացույցի տակ, և հասարակությունն ակնկալելու է տեսնել առավել թափանցիկ և հաշվետու գործունեություն։ Բաց բաժնետիրական ընկերության վերափոխվելու գաղափարը մենք դիտարկեցինք որպես հնարավորություն՝ մեկ քայլ ավելի մոտ լինելու մարդկանց» - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արտյոմ Ղազարյանը։
Աշխատակիցների հետ ընդգրկուն հանդիպման շրջանակներում Արտյոմ Ղազարյանը ներկայացրել է ընկերության նոր և աննախադեպ նախագիծը, որի մասին շուտով «Թել-Սել» ԲԲԸ-ն պաշտոնապես կհայտարարի հանրությանը։

Earlier this year, Telcell, a leading payment processing company, initiated the restructuring process to become a public joint-stock company. Today, Telcell is pleased to officially announce the launch of its new strategic phase.
"We have consistently been pioneers in introducing innovations to the Armenian market. Seventeen years ago, we were the first to bring payment terminals to Armenia. Since then, we have expanded our scope—from e-wallets to co-branded Visa digital cards, from top-up devices to transport scanners. 2024 will be another landmark year for us in this regard. Soon, we will unveil a project that is all about seizing new opportunities. It will once again shift paradigms," said Telcell's CEOl Artyom Ghazaryan.
Regarding the transition from a closed joint-stock company to an open joint-stock company governance model, Telcell emphasized that this decision reflects the company's strategic commitment to greater openness and transparency.
"In 2022, we undertook the responsibility of implementing a unified ticketing system for Yerevan. We understood the significance of this responsibility, knowing that the company would be under public scrutiny, with an expectation for more transparent and accountable activity. Transforming into a public joint-stock company is a step toward bringing us closer to people," added Artyom Ghazaryan.
During an extensive meeting with employees, Ghazaryan introduced Telcell's new major project, which will be officially announced to the public in the near future.