Իսրայելի բանակը հայտարարել է նոր տարհանում Բեյրութի հարավային արվարձաններից։ Այս մասին տեղեկացրել է The Times of Israel թերթը։
Նրա տեղեկացմամբ՝ զինվորականները հայտարարել են Հադաթ եւ Շիյահ թաղամասերի բնակիչների տարհանման նոր հրամանների մասին Լիբանանի մայրաքաղաքի հարավային արվարձաններում։ «Դուք գտնվում եք այն օբյեկտների կողքին, որոնք կապված են «Հեզբոլլահի» հետ, որոնց դեմ [իսրայելական բանակը] գործելու է առաջիկայում»,- սոցցանցերում հայտնել է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ավիհայ Ադրին։ «Ձեր անվտանգության եւ ձեր ընտանիքների անդամների անվտանգության համար դուք պետք է անհապաղ տարհանվեք նշված շենքերից եւ դրանցից 500 մետրից ոչ պակաս հեռու մնաք»,- նշված է զինվորականների ներկայացուցչի ուղերձում։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակի ներկայացուցիչը նախազգուշացրել էր Շուեյֆաթ, Հադաս եւ Էլ-Ամրուսիա վայրերի բնակիչներին մի քանի տներից հեռանալու անհրաժեշտության մասին, որոնց առաջիկայում ավիահարվածներ են հասցվելու։
Հոկտեմբերի 1-ին գիշերային ռմբակոծության ժամանակ քանդվել է ութ շենքերից կազմված բնակելի համալիր Էլ-Մրեյջի շրջանում, Բեյրութի հարավում։ Իսրայելական ռմբակոծիչները մեկ ժամում կատարել են ութ գրոհ Լիբանանի մայրաքաղաքի դեմ։

Армия Израиля повторно объявила эвакуацию из южных пригородов Бейрута. Об этом сообщила газета The Times of Israel.
По ее информации, военные объявили о новых приказах об эвакуации жителей кварталов Хадат и Шиях в южных пригородах ливанской столицы. «Вы находитесь рядом с объектами, связанными с «Хезболлах», против которых [израильская армия] будет действовать в ближайшем будущем», - заявил в социальных сетях официальный представитель Армии обороны Израиля Авихай Адри. «Для вашей безопасности и безопасности членов вашей семьи вы должны немедленно эвакуироваться из указанных зданий и держаться от них на расстоянии не менее 500 м», - говорится в обращении представителя военных.
Ранее представитель армии Израиля предупредил жителей предместий Шуэйфат, Хадас и Эль-Амрусия о необходимости покинуть несколько домов, по которым в ближайшее время будут нанесены авиаудары.
1 октября в ходе ночной бомбардировки был разрушен жилой комплекс из восьми зданий в районе Эль-Мрейджи на южной окраине Бейрута. Израильские истребители совершили менее чем за час восемь налетов на ливанскую столицу.