Ռուսաստանում Իրանի դեսպան Քազեմ Ջալալին հայտնել է, որ Իրանի նախագահ Մասուդ Պեզեշքիանը հունվարի 17-ին կայցելի Մոսկվա։ Ըստ «Ազգային լրատվական ծառայության»՝ դրա մասին հայտնել է Իրանի դիվանագիտական ​​ներկայացուցչության թելեգրամյան ալիքը։
Այցի ընթացքում նախատեսվում է համագործակցության համաձայնագրի ստորագրում երկու երկրների միջև։
Դիվանագետը նշել է, որ այցի առանցքային իրադարձությունը կլինի Պեզեշքիանի հանդիպումը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել էր, որ Ռուսաստանն ու Իրանը շուտով կհամաձայնեցնեն նախագահ Մասուդ Պեզեշքիանի Մոսկվա այցի ժամկետները, հայտնում է «Радиоточка НСН»-ն։

Iranian Ambassador to Russia Kazem Jalali said that Iranian President Massoud Pezeshkian will visit Moscow on January 17. This is reported in the Telegram channel of the Iranian diplomatic mission, reports “National News Service.”
During the visit it is planned to sign a cooperation agreement between the two countries.
The diplomat noted that Pezeshkian's meeting with Russian President Vladimir Putin will be the key event of the trip.
Earlier, Russian presidential aide Yuri Ushakov said that Russia and Iran would soon agree on the terms of President Massoud Pezeshkian's visit to Moscow, reports “Radiotochka NSN.”