Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի ձերբակալությունից հետո սկսված բողոքի ակցիաներին մասնակցելու մեղադրանքով մարտի 24–ի առավոտյան տասնյակ ձերբակալություններ են տեղի ունեցել։
Թուրքական Cumhuriyet–ի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի ոստիկանությունը «Հավաքների եւ երթերի մասին 2911» կանոնների խախտման հիմնավորմամբ ձերբակալել է հիմնականում ձախակողմյան կուսակցությունների անդամների եւ լրագրողների։
Նշենք, որ մարտի 19–ի առավոտյան ոստիկանները կաշառակերության եւ հանցավոր խմբավորում ղեկավարելու մեղադրանքով ձերբակալել են Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին եւ այլ պաշտոնյաների, թվով 90 հոգի։ Դրանից անմիջապես հետո Ստամբուլի նահանգապետարանը արգելել է քաղաքում ցանկացած տիպի բողոքի միջոցառումները։

On the morning of March 24, dozens were detained on charges of participating in protests that began after Istanbul Mayor Ekrem Imamoglu's detention.
According to the website of the Turkish newspaper Cumhuriyet, Istanbul police detained mostly members of left-wing parties and journalists for violating the norms of “On Meetings and Processions 2911.”
police detained Istanbul Mayor Ekrem Imamoglu and 90 officials on the morning of March 19 on charges of bribery and running a criminal gang. After that, the Istanbul authorities banned any protests in the city.