«Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունը հաջողությամբ ամփոփվեց։ Այդ մասին հաղորդագրությունը հրապարակվել է ԱՄՆ դեսպանատան Ֆեյսբուքի էջում:
«Օգոստոսի 12-ից 20-ը ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի, Եվրոպայում ու Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի զինծառայողների մասնակցությամբ անցկացվեց համատեղ զորավարժություն, որի առանցքում միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին նախապատրաստումն էր՝ բժշկական տարհանման ընթացակարգերի շեշտադրմամբ։
Զորավարժության ավարտին ԱՄՆ զինծառայողներն իրենց տեխնիկայի հետ միասին մեկնեցին Հայաստանից»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

The US-Armenia Joint Exercise “Eagle Partner 2025” has successfully concluded, the US embassy in Yerevan informed on Facebook.
“From August 12-20, servicemembers from the peacekeeping brigade of the Armed Forces of Armenia, U.S. Army Europe and Africa, and the Kansas National Guard carried out joint exercises focused on preparation in international peacekeeping operations, with a strong emphasis on medical evacuation procedures.
Following the completion of the exercise, U.S. participants and their equipment have departed Armenia,” added the US embassy.